reklama

Vondroušová nepřestává udivovat tenisový svět. V Římě si vyšlápla na Halepovou

16.05.2019
Jestli to tak půjde dál, kdo ví, kam až česká tenistka Markéta Vondroušová do konce roku dojde. Její letošní bilance je zatím na hráčku kolem první čtyřicítky úžasná - 21 výher, pět porážek. Letos už se i dvakrát dostala do finále (Budapešť a Istanbul).

O třetí finálový a třeba vítězný duel se v tomto týdnu pokouší v Římě. Tento italský turnaj sice patří k těm solidně obsazeným, Vondroušová se však nemusí žádné soupeřky bát, což dokázala dnes výhrou nad druhou hráčkou světa Rumunkou Halepovou 2:6, 7:5, 6:3. "Je nesmírně talentovaná, podle mého názoru bude zanedlouho ve špičce. S levačkou je to vždycky těžké, navíc ona dobře podávala a dobře se pohybovala. Dokáže toho spoustu vrátit,“ řekla Halepová.

V osmifinále si Vondroušová zahraje proti Rusce Darje Kasatkinové, která přemohla další českou hráčku Kateřinu Siniakovou 2:6, 6:4 a 6:1. Siniaková se tak stále nemůže dostat do loňské formy.

Naopak skvělou fazónu má vedle Vondroušové i Petra Kvitová, která dnes v Římě zdolala hladce Julii Putincevovou z Kazachstánu 6:0, 6:1. V dalším kole se utká s Marii Sakkariovou z Řecka.

Mezi posledních šestnáct se dostala i Karolína Plíšková, která si poradila s Australankou Ajlou Tomljanovicovou 6:3, 6:3. "Myslím, že klíčem byl dneska servis. Ona hodně chybovala a já byla trpělivější. Držela jsem se ve výměnách a ona to často vyhodila. První kola tu jsou pro mne těžká, nikdy jsem v Římě pořádně nic nevyhrála, takže jsem ráda, že jdu dál,“ podotkla Plíšková.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz