reklama

Vítkovicím chybí poslední krok k postupu. Zlínský Kašík vymazal mladoboleslavské útočníky

13.03.2019
I druhé utkání předkola hokejové extraligy mezi Vítkovicemi a Spartou skončilo výsledkem 2:1 a opět to bylo ve prospěch ostravských hráčů. Jiné ale bylo tentokrát to, že nejdříve vedli sparťané. Vedení však neudrželi a Vítkovice jsou tak jediný vítězný zápas od postupu do čtvrtfinále.
"Stejné skóre jako včera, i když jsme podle mě zahráli lépe než včera. Nebudu tentokrát dělat žádné velké hodnocení. Líbilo se mi, jak jsme dnes utkání odehráli. Série se teď stěhuje do Prahy," uvedl trenér Sparty Uwe Krupp.
"Utkání mělo opět velice vyrovnaný průběh. Sparta určitě více než polovinu zápasu tahala za delší konec. Jsem rád, že se naše mužstvo vyrovnalo s tím záměrem Sparty chodit důrazněji do našeho brankoviště. Sparta zjednodušila hru, z toho pramenila optická převaha. Na to jsme ale v průběhu utkání zareagovali a to byl okamžik, kdy se nám podařilo vyrovnat. Je příjemné vést 2:0, ale bylo to šest naprosto vyrovnaných třetin a bude to ještě strašně těžké," podotkl vítkovický kouč Jakub Petr.

V prvním utkání předkola mezi Mladou Boleslaví a Zlínem oslavovali domácí fanoušci hattrick Lukáše Žejdla. Tentokrát si ale nemohli ani jednou zakřičet gól, protože Mladá Boleslav byla v koncovce naprosto žalostná a nechala vyniknout hostujícího gólmana Kašíka. To Zlínu se povedlo vsítit alespoň dvě branky a vyrovnal tak sérii na 1:1.
"Byl to úporný zápas. My jsme neměli tak dobrý pohyb jako včera. Zlín hrál výborně systémově, což jsme očekávali. Série může být opravdu dlouhá. Je to předkolo play-off, není se čemu divit. Těšíme se do Zlína," řekl po utkání trenér Mladé Boleslavi Miloslav Hořava.
"Týmu patří pochvala. Byl to od nás diametrálně odlišný výkon oproti včerejšku. Byli jsme aktivní, plnili jsme to, co jsme si řekli a vytkli po včerejší prohře. Vynikající výkon podal brankář Kašík. Vlastně oba dva gólmani, proto byl výsledek takový. Pro nás dobrý, série je 1:1 a pokračuje se dál," dodal zlínský kouč Robert Svoboda.


HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 34. D. Květoň (O. Roman, J. Mrázek), 50. D. Květoň (O. Roman) - 23. Rousek (Klimek, T. Pavelka). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 7563. Stav série: 2:0.

BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Dufek (Fořt, D. Nosek), 60. P. Sedláček. Rozhodčí: Roman Svoboda, Pražák - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 2731. Stav série: 1:1.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz