Vítkovice s Litvínovem ještě neztratily ani bod. Naopak Mladá Boleslav s Chomutov nemají žádný

21.09.2018
Hokejová extraliga má za sebou tři kola a na vedoucí příčce je trochu nečekaně Litvínov. Tým, který se vloni jen tak tak zachránil v nejvyšší soutěži, teď zatím dominuje. Teď deklasoval Pardubice na jejich ledě. Tři kola, tři vítězství, průměrně na zápas pět vstřelených branek. Navíc Lukeš, Kubát a Gerhát jsou na předních příčkách kanadského bodování. V příštím kole přivítají Litvínovští trápící se Chomutov, takže je šance nadále pokračovat v krasojízdě.

I Vítkovice zatím zažívají parádní vstup do ročníku 2018/2019. I když je pravda, že v Mladé Boleslavi měly namále, vždyť ještě v 55. minutě prohrávaly 0:1, pak však daly tři rychlé góly. Domácí fanoušci možná ještě teď nechápavě kroutí hlavou, jak je možné prohrát takto zápas. Boleslav zatím nezískala ani bod...

Na třetím a čtvrtém místě jsou Brno s Olomoucí. Tyto týmy se střetnou v dohrávce zítra. Kdo z nich případně vyhraje za tři body, dotáhne se na vedoucí duo.

Pátý je Hradec Králové, který podruhé za sebou vyhrál. Stačily mu k tomu jen dvě branky v utkání se Zlínem. Ten naopak zažil druhou prohru za sebou. "Dvě třetiny jsme byli horším týmem. Nemohli jsme se dostat na puk a prohrávali jsme buly. Když už jsme se dostali na kotouč ve třetí třetině, byli jsme natolik vyčerpaní, že z toho nic nebylo. Nějaké šance na vyrovnání tam byly, ale vyhrál lepší," podotkl zlínský trenér Martin Hamrlík.

Souboj Plzně se Spartou byl duelem dvou týmů ze středu tabulky a dá se říci, že i výsledek tomu odpovídá. Vyrovnaný zápas muselo rozhodnout až prodloužení. "Troufám si tvrdit, že jsme byli lepším týmem a bohužel bereme jen bod. Předvedli jsme dobrou aktivní hru směrem dopředu, ale zlepšuje se i naše hra dozadu. Přesto jsme předveli pár chyb a soupeř je potrestal," řekl po zápase plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Liberec se konečně trefil a odnesl to Chomutov. Zatímco se tedy Liberec může radovat z prvních bodů, Chomutov na ně musí čekat nejméně do neděle.

PSG Berani Zlín - Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 43. Fořt (E. Kulda) - 27. Berger (F. Pavlík, Miškář), 42. Rosandič (Paulovič). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 3327.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 35. Klepiš (P. Musil) - 55. Trška (Dej, Olesz), 56. Kucsera (Š. Stránský), 59. D. Květoň. Rozhodčí: Hejduk, Bejček - J. Ondráček, Špringl. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 2519.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Klhůfek (Štich, V. Růžička ml.) - 9. Bulíř (Lenc), 23. Valský (L. Hudáček, Stříteský), 40. Bulíř (M. Kvapil, Ševc). Rozhodčí: Hradil, Kika - D. Jelínek, Hynek. Vyloučení: 6:6, navíc Skokan (Chomutov) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 3746.

Dynamo Pardubice - HC Litvínov 2:6 (0:3, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 51. Trončinský (S. Treille), 54. S. Treille (Marosz) - 11. Myšák (F. Lukeš, V. Hübl), 12. Ščotka, 16. Ščotka (Trávníček, L. Doudera), 27. F. Lukeš (Kubát, V. Hübl), 47. J. Mikúš (J. Petružálek), 50. Gerhát (Hunkes, V. Hübl). Rozhodčí: Jeřábek, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:3, navíc Hrabal (Pardubice) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 7305.

Energie Karlovy Vary - Oceláři Třinec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Chmielewski (Roberts Bukarts, Krajíček), 42. O. Kovařčík (Krajíček). Rozhodčí: Pražák, M. Sýkora - Malý, Pešek. Vyloučení: 5:4, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3365.

HC Plzeň - Sparta Praha 2:3 v prodloužení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky 18. Eberle (P. Straka, J. Kindl), 46. Allen (D. Kindl) - 27. A. Kudrna (Klimek), 44. Jarůšek (P. Vrána, Kalina), 64. Košťálek (Blain). Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - Lhotský, Klouček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 6336.