reklama

Vítkovice či Chodov? Ženská florbalová extraliga finišuje

04.02.2019
Jestliže v nejvyšší mužské florbalové lize si to o vítězi základní části rozdají čtyři týmy (Mladá Boleslav, Sparta, Chodov a Vítkovice), u žen se to týká jen dvou celků. Shodou okolností dvou posledně jmenovaných mužských klubů.

Čtyři kola před začátkem play-off vedou Vítkovice (49) o bod před Chodovem. Shodou okolností se spolu v posledním kole před reprezentační přestávkou střetly. Utkání skončilo vítězstvím Vítkovic v prodloužení 6:5. O vyrovnanosti obou celků svědčí i to, že v tomto zápase ani jeden tým neodskočil o více jak dvě branky. Vždy když jedno družstvo vedlo, druhé dokázalo zpravidla brzy srovnat.

Týmy na třetím a čtvrtem místě už mají lehčí ztrátu - Jižní město (41) a Ostrava (40).
Tato čtveřice jednoznačně převyšuje zbytek extraligy.

Páté místo zaujímají Bohemians (29), kterým by nemělo uniknout play-off. Do něj mají našlápnuto i Jičín a Panthers Praha (oba 24). Velký boj o vyřazovací část ještě čeká osmé Střešovice (20) a devátou Olomouc (19).

Následující týmy už mají větší ztrátu a asi by byl zázrak, kdyby ještě promluvily do bojů o play-off - Židenice a Liberec (oba 12). I tyto dva týmy se spolu v 18. kole střetly. Liberec dokázal dvakrát vedení soupeřek srovnat, potřetí už se mu to nepodařilo.

Poslední Plzeň prožívá špatnou sezonu, získala jen šest bodů.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz