reklama

Vítězky světových pohárů mají smůlu, nejbohatší je Davidová

25.03.2019
Je to na první pohled trochu paradox. Biatlonová hvězdička Markéta Davidová skončila ve Světovém poháru v konečném pořadí na 21. místě, přesto si za letošní zimu vydělala více než Eva Samkové, Ester Ledecká či Martina Sáblíková. Přitom všechny tři tyto dámy světové poháry ovládly...

Když to však vezmeme z určitého hlediska, konečné "vítězství" ve finančním žebříčku už smysl dává. Např. Samková nastoupila v zimě jen do šesti závodů (na všech se umístila na medailových stupních), Sáblíková s Ledeckou jich absolvovaly přibližně dvakrát tolik. Ale Davidová vystartovala do třiceti závodů. A to je ten důvod zisku největšího prize money.

Markéta Davidová - 1,633 milionu korun.
Eva Samková - 1,483 milionu korun.
Martina Sáblíková - 1,41 milionu korun.
Ester Ledecká - 1,332 milionu korun - lyže plus snowboard.

Z mužů si letos nejvíce vydělal skokan na lyžích Roman Koudelka a to 1,197 milionu korun.

Tyto částky by samy o sobě na "žití" nestačily. Většina zmíněných sportovců dostává platy v klubech resp. rezortech (Armádní sportovní centrum Dukla a Olymp Centrum sportu Ministerstva vnitra), velkou částkou přispívají i sponzoři.
Kdyby se k prize money připočetly i tyto položky, nejbohatčí zimní sportovkyní by byla jednoznačně dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká, která má od sponzorů kolem šesti milionů korun.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz