reklama

Velká ztráta pro českou reprezentaci. Dočkal nebude hrát

21.03.2019
Už když záložník Sparty Bořek Dočkal nenastoupil o víkendu do ligového utkání proti Olomouci, dalo se tušit, že nebude připraven ani pro reprezentaci. A dnes se to potvrdilo. "Věřili jsme tomu, že se Bořek dá do pořádku, ale bohužel se tak nestalo. Včera na tréninku jsme se rozhodli po dohodě s ním a s lékaři, že nebude nominovaný. Bořek říkal, že to není dobré, že to raději necháme být, abychom mu ještě víc neublížili. Zdravotní stav se za ty tři dny asi rapidně nezlepší, aby mohl jít na Brazílii. Myslím, že ne," řekl Šilhavý na tiskové konferenci.

Reprezentační kouč tak musí hledat alternativu za kapitána. Jednou z možností je nominovat na post středního záložníka Vladimíra Daridu. Jenže za prvé tento záložník toho v poslední době za bundesligovou Herthu příliš neodehrál a za druhé přece jenom hraje více defenzivnějším stylem než Dočkal. "Věřím, že tím, že už jsem nějaké zápasy odehrál a mám zkušenosti, dokážu nahradit i to, že zápasové vytížení není takové, jak bych si představoval. Fyzicky se ale cítím velmi dobře a věřím, že to zvládnu," uvedl Darida.

"Je tam těch variant několik, není jen jedna, jak Bořka nahradit," nechtěl zatím Šilhavý prozrazovat sestavu.

Český tým se zítra od 20:45 střetne ve Wembley s Anglií v rámci kvalifikace MS. V úterý pak nastoupí v Edenu v přátelském utkání proti Brazílii.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz