reklama

Velká teplická hvězda ve Skotsku tvrdě narazila

18.06.2019
Už vloni v létě si přál teplický útočník David Vaněček odejít do skotského Hearts, který měl o něj zájem. Avšak severočeský klub nechtěl ani slyšet, že by pro podzim ztratil svou největší střeleckou hvězdu. Osmadvacetiletý rodák z Plané si tak musel počkat až na začátek letošního roku, kdy mu teplický klub umožnil na vysněné angažmá odejít.

Jenže Vaněčkovi se tato skotská anabáze vůbec nepovedla. Začátky naznačily, že jeho fyzická připravenost není úplně ideální. "Musí na sobě sakra hodně makat, aby se po fyzické stránce dostal na úroveň, kterou po něm požadujeme. Chápu, že pět týdnů pořádně nehrál, ale prostě musí být lepší,“ káral českého hráče po prvním zápase trenér Hearts Craig Levein. „David nám byl k ničemu. Hrál špatně, neudržel žádný míč.“

Když si dal kondici dopořádku a dostal i šanci, tak se mu zas nedařilo střelecky. Hearts se tak logicky rozhodli s Vaněčkem smlouvu, která měla původně platit ještě rok, rozvázat. „Poté, co ve Skotsku nenašel prostor pro pravidelné hraní, bylo rozhodnuto, že David bude moci hledat nový tým jinde. Klub přeje Davidovi do budoucna jen to nejlepší,“ dodávají zástupci Hearts.

Bývalý hráč Plzně, Ústí nad Labem, Vlašimi, Sokolova, Jihlavy a Hradce Králové si tak musí hledat nové angažmá.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz