reklama

V reprezentaci jsou soupeřkami, ale doma si po krku nepůjdou

06.10.2018
Vloni přestoupila česká fotbalistka Lucie Voňková do Bayernu Mnichov. Minulý víkend však udělala dvojnásobná česká fotbalistka roku ten největší přestup svého života. Vstoupila do manželského svazku se svou spoluhráčkou z německého klubu Claudií van den Heiligenbergovou. Tato nizozemská fotbalistka stejně jako Voňková podepsala smlouvu s Bayernem v loňském roce. Obě patří zároveň k oporám svých reprezentací.
O jejich svazku informoval na twitteru právě mnichovský klub.
Šestadvacetiletá česká hráčka hrála dříve za německý Duisburg, ještě předtím nastupovala za oba naše nejlepší týmy, Spartu a Slavii.

Voňková však není jediná, která se veřejně přiznala ke své lesbické orientaci. Před rokem a půl oznámila snowboardistka Šárka Pančochová, že se jí líbí ženy. To je však to jediné, co k této záležitosti oznámila. Jestli s někým žije se žádnému bulvárnímu novináři nepovedlo zjistit. Pro Pančochovou je to citlivé téma, ke kterému se nechce více vyjadřovat.

Třeba jedna z nejslavnějších tenistek Martina Navrátilová se ke své sexuální orientaci přiznala v roce 1981, čekala však na to, až získá americké občanství. „Byla to pro mě neuvěřitelná úleva. Už jsem nemusela nic předstírat a hrát si na někoho, kým nejsem. Svoboda, která s mým přiznáním přišla, se podepsala také v mé kariéře a udělala ze mě ještě lepšího sportovce,“ dodala Navrátilová, která byla jedna z prvních sportovkyň, která se ke vztahu k ženám přiznala.
I další naše slavná tenistka Jana Novotná dala dříve veřejně najevo, že žije s přítelkyní.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz