reklama

V první lize bude veselo. Vrací se Franc Straka!

13.03.2019
Šestiletou pauzu od trénování v české lize si dal František Straka, známý bouřlivák, zajímavý glosátor, ale také v jednu chvíli největší nepřítel sparťanských fanoušků. Ale nyní se vrací, protože ho angažovala Karviná. Po špatných výsledcích a ještě horší hře byl od tohoto moravského klubu odvolán dosavadní hlavní trenér Norbert Hrnčár.
„Věříme, že sázka na Františka byla správná,“ prohlásil sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk.


Karviná se od začátku sezony potácí na spodku tabulky, i proto už byl v průbehu podzimu odvolán kouč Roman Nádvorník, kterého vystřídal zmiňovaný Hrnčár. Ani jemu se však nepovedlo pozvednou klub výše. Karviná je v tuto chvíli na patnáctém místě s osmibodovou ztrátou na čtrnácté Bohemians.

Moravskoslezský klub čeká v pátek velmi důležité utkání, na Julisce se střetne s poslední Duklou, která ztrácí na Karvinou bod. V letošním ročníku se hraje jiným systémem. Poslední tým automaticky sestupuje do druhé ligy, avšak 14. a 15. mančaft budou hrát baráž s druholigovými týmy, které skončily na 2. a 3. příčce. I proto je toto utkání velmi důležité.
František Straka je tak vhozen do sestupových vod a nyní se ukáže, zda má v sobě to kouzlo, díky kterému už dokázal pár týmů zachránit před sestupem (Viktoria Plzeň, německý Ahlen, Ružomberok či naposledy Příbram).

Ne všude však na něj rádi vzpomínají. Straka se vždy označoval za velkého sparťana, proto byl šok, když se v říjnu 2011 stal trenérem pražské Slavie. Na "sešívané" lavičce však vydržel jen půl roku. 8. března rezignoval kvůli vysokému tlaku fanoušků, kteří nesnesli, že jejich klub vede "velký" sparťan. Jenže pro sparťanské fanoušky se také mezitím stal nepřítelem, protože to pro ně byla velká zrada, že trenuje jejich odvěkého rivala.

Šedesátiletý kouč procestoval díky své profesí velkou část světa. Byl v angažmá v Austrálii, Egyptě, Řecku, Polsku, Slovensku či v Německu.

Jako hráč byl stabilním členem reprezentace a dokázal se i prosadit v německé Bundeslize, kde odehrál 115 utkání.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz