reklama

V Praze se uskuteční zápas NHL! Hokejoví fanoušci se mohou těšit na Voráčka

21.03.2019
Po osmi letech znovu zavítá do České republiky nejslavnější hokejová liga. V pátek 4. října se v pražské O2 areně střetnou Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks. Velcí hokejoví fanoušci se mohou radovat dvojnásobně. Nejenom že uvidí týmy z nejlepší hokejové ligy, ale zároveň mohou zafandit dvěma českým hráčům, kteří působí ve Philadelphii, Jakubu Voráčkovi a Radko Gudasovi. Avšak tahle "sranda" bude něco stát. Lístky v ceně od 1 990 do 7 990 korun se začnou prodávat ve středu 27. března v síti Ticketportal.

Zmiňovaní čeští hokejisté jsou už nyní z tohoto zápasu nadšení. „Nezapomenutelná meta v mé kariéře,“ řekl útočník Jakub Voráček. „Když jsem zprávu slyšel poprvé, měl jsem obrovskou radost,“ dodal obránce Radko Gudas.
Ale i Chicago má ve svém kádru českého hráče. „Velká věc jak pro mě tak pro celou naši republiku,“ řekl chicagský forvard David Kämpf. „Doufám, že dorazí hodně lidí a že si to všichni užijeme.“

Kromě českých hokejistů se mohou diváci v hale, ale i u obrazovek, těšit na řadu hvězd. Za Chicago v posledních letech válí Patrick Kane či Jonathan Toews. Ve Philadelphii patří k oporám Claude Giroux.

NHL se naposedy představila v Praze v roce 2011, kdy se zde uskutečnil zápas Phoenixu Coyotes s Bostonem Bruin. Avšak průkopníky byly o dva roky dříve New York Rangers s Tampou Bay Lightning. Kromě těchto dvou mistrovských zápasů se v Praze uskutečnily i exhibice - Boston si v roce 2010 zahrál s Libercem a za rok Sparta přivítala Rangers.

Letošní utkání v Praze je součástí projektu Global Series, kterým se NHL hodlá ještě víc zviditelnit v Evropě. Kromě samotného zápasu se tzv. NHL Fan Tour rozjede do pěti velkých měst, kde se budou moci fanoušci něco dozvědět o historii i současnosti NHL. Chybět by neměly ani různé exponáty související se zámořskou hokejovou ligou.

Není to ještě stoprocentně potvrzené, ale je pravděpodobné, že i v následujících letech zamíří kluby NHL do Česka. Kromě Voráčka se tak třeba dočkáme i další současné české hvězdy Davida Pastrňáka.

Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz