reklama

V pátek začínají malé olympijské hry. Češi chtějí poprvé získat zlato

17.06.2019
Olympijské hry se konají už za rok, takže je pro sportovce nejvyšší čas začít plnit limity na tento největší sportovcí svátek světa. Velkou příležitost k nominacím na OH budou mít sportovci např. od tohoto pátka, kdy se v běloruském Minsku konají druhé Evropské hry.

Na prvním ročníku se povedlo českým sportovcům získat sedm medailí. Z azerbajdžánského Baku si však Češi nepřivezli žádné zlato, což by letos chtěli napravit. Velkou šanci má např. olympijští vítězové Lukáš Krpálek v judu či David Kostelecký ve střelbě. Avšak na nejvyšší stupínek mohou určitě dosáhnout i kanoista Martin Fuksa či oštěpařka Nikola Ogrodníková.

Ne všechny sporty se ale zúčastní Evropských her. Např. Budou absentovat kolektivní sporty. Naopak se představí netradiční disciplíny jako plážový fotbal či bojový sport sambo. „U některých sportů je problém, že červen rok před olympiádou není úplně vhodný termín pro rozdělování olympijských míst. A je škoda, že ne všechny mezinárodní federace se pro akci dokázaly nadchnout. Chápu, že Evropské šampionáty jako trochu konkurenční akce jim třeba marketingově dávají větší smysl, ale ty zase nemůžou aspirovat na hry s olympijskou atmosférou,“ říká šéf české mise Martin Doktor.
Přesto dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty (1992) věří, že se hry organizačně povedou. „Myslím, že olympijská atmosféra bude v Minsku znát na každém kroku,“ věří šéf české mise Martin Doktor. „Vše je tam připraveno, bydlení ve zrekonstruovaných studentských kolejích a areál Minsk areny s přilehlým velodromem a rychlobruslařským oválem můžeme Bělorusům jen závidět,“ hlásí.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz