reklama

V istanbulském finále má Česko jistou účast. Kvitová se vrátí na druhé místo

26.04.2019
Antuková sezona začala pro české tenistky skvěle. V závěrečných bojích máme tři zástupkyně. Ve Stuttgartu se do semifinále dostala Petra Kvitová, která dnes porazila Lotyšku Anastasiji Sevastovovou. Na současně hraném turnaji v Istanbulu se mezi nejlepší čtyři hráčky dostaly Barbora Strýcová a Markéta Vondroušová.

Pro Kvitovou se zpočátku zápas nevyvíjel zrovna nadějně, první set prohrála hladce 2:6. Hlavní příčinou byly nevynucené chyby, kterých udělala čtrnáct. V dalších dvou sadách se však naše hráčka zlepšila, přestala chybovat a navíc dokázala soupeřce vzít párkrát i servis. Výsledkem pak bylo otočení výsledku po setech 6:2 a 6:3.
„Na začátku zápasu jsem byla pomalá, necítila jsem se dobře při úderech. Byla jsem ráda, že jsem vyhrála aspoň dvě hry. Ve druhém setu jsem začala lépe podávat a už to bylo lepší. Jsem hrozně spokojená, že jsem se dostala do semifinále na prvním turnaji na antuce. Jsem zdravá, cítím se dobře a uvidím, co předvedu zítra,“ řekla v rozhovoru na kurtu Petra Kvitová, která už má jisté, že v pondělí nehledě na konečný výsledek poskočí na druhé místo v žebříčku WTA.
Nyní se střetne s vítězkou duelu Bertensová (Niz.) - Kerberová (Něm.)

Radost českým fanouškům dělají i Vondroušová se Strýcovou, které jsou též v semifinále.
Strýcová začala proti Kazašce Rybakinové příšerně, v prvním setu dostala kanára. Pak se však vzchopila, druhou sadu vyhrála v tie-breaku a následně ona nadělila soupeřce kanára.
Poté šla na kurt Vondroušová, která si naopak hladce poradila se Španělkou Arruabarrenovou 6:1 a 6:2.
Zítra se obě české hráčky střetnou spolu, což dává českému tenisu stoprocentní jistotu, že bude mít ve finále své zastoupení.

Obě hráčky se mohly pokusit se společně dostat i do semifinále čtyřhry, ale nakonec se odhlásily a jejich soupeřky Australanky Adamczaková a Mooreová tak bez boje postoupily mezi nejlepší čtyři páry.

Tenisový turnaj žen ve Stuttgartu (antuka, dotace 886.077 dolarů):
Dvouhra - čtvrtfinále:
Kvitová (3-ČR) - Sevastovová (7-Lot.) 2:6, 6:2, 6:3.

Tenisový turnaj žen v Istanbulu (antuka, dotace 250.000 dolarů):
Dvouhra - čtvrtfinále:
Strýcová (ČR) - Rybakinová (Kaz.) 0:6, 7:6 (8:6), 6:0, Vondroušová (ČR) - Arruabarrenaová (Šp.) 6:1, 6:2.
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Adamczaková, Mooreová (Austr.) - Strýcová, Vondroušová (ČR) bez boje.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz