reklama

Úžasná návštěva viděla první vítězství českých softbalistů

16.06.2019
Když přijde na sportovní utkání tři tisíce diváků, není to např. v prvoligovém fotbale či hokeji žádná velká sláva, spíše to budí rozpaky. Pokud ale tento počet fanoušků dorazí na zápas ve sportu, který je u Čechů v žebříčku popularity hodně nízko (teď se to ale nepotvrdilo), je to úctyhodné číslo.
Do Svoboda parku v pražských Bohnicích dorazilo na včerejší zápas Česko - Mexiko v rámci mistrovství světa právě 3000 lidí. Ten samý počet diváků zaznamenali pořadatelé při čtvrtečním úvodním utkání světového šampionátu Česko - Nový Zéland.

Zatímco v prvním zápase Česko podlehlo 0:9, včera už se mohli naši softbalisté se svými fanoušky radovat. Mexiko totiž porazili v prodloužení 3:2. „Bylo něco neuvěřitelného rozhodnout zápas tímto způsobem, a ještě pod takovou kulisou. Mexiko jsme museli porazit, jsme rádi, že se to podařilo,“ prohlásil pálkař Marek Malý. Právě on zařídil odpalem rozhodující bod

V neděli čeká český tým Japonsko, a to v Havlíčkově Brodě od 19:00 hodin. Asijští softbalisté zatím mají na kontě dvě výhry (Mexiko 2:1, Argentina 8:4).
„Tohle vítězství bylo velice důležité. Kdybychom prohráli, hodně bychom si zkomplikovali postup ze skupiny. Na Japonce si rovněž věříme, umíme na ně zahrát,“ dodal Michal Holobrádek, který odházel celý zápas.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz