reklama

Už jen totální kolaps by vzal Českým Budějovicím postup do první ligy

18.04.2019
Do konce sezony zbývá odehrát ve druhé české fotbalové lize sedm zápasů, což znamená, že se ještě bude hrát o 21 bodů. Lídr soutěže České Budějovíce mají v tuto chvíli před druhou Jihlavou náskok "jen" devíti bodů. Přesto snad jen "chomutovský tataráček" by Jihočechům ještě mohl zkomplikovat návrat po čtyřech letech do nejvyšší soutěže.

Ve včerejším utkání si českobudějovičtí fotbalisté v pohodě poradili s Táborskem, které přejeli 4:0. "V zápase jsme dominovali, zaslouženě jsme ho vyhráli. Hlavně v prvním poločase jsme hráli velice dobře, třikrát jsme skórovali. Po pauze nám trochu docházely síly, ale čekali jsme v bloku a utkání kontrolovali. Někteří hráči nastoupili se sebezapřením, před kluky smekám. Musíme zregenerovat a připravit se na další zápas. Náskok na čele tabulky je fajn, ale ještě nic neznamená," uvedl trenér Českých Budějovic David Horejš.

Druhá zmiňovaná Jihlava nečekaně klopýtla ve Vlašimi. Přitom to vypadalo, že si odveze všechny tři body, když těsně před koncem utkání inkasovala vyrovnávací gól. "Naše hra se zlepšila a Jihlava si s postupem času asi myslela, že se již nic nemůže stát, ale naši hráči zvedli prapor a bojovali až do konce, za což byli odměněni tím vyrovnávacím gólem. Bod je pro nás důležitý,” podotkl trenér Vlašimi Erich Brabec.

Ztrátu zaznamenal i Hradec Králové, který jen remizoval na hřišti posledního Žižkova a přišel tak o třetí místo, na které poskočilo Brno. Fotbalisté z jihomoravské metropole doma porazili Pardubice, které také patří mezi kandidáty na postup do nejvyšší soutěže.

Do bojů o první ligu se snaží promluvit i Ústí nad Labem, které má stejně bodů (39) jako třetí Brno a čtvrtý Hradec. Včera se Znojmem to sice nemělo jednoduché, ale výhru 2:1 nakonec ukopalo.

Už bylo zmíněno, Žižkov dokázal sebrat Hradci body a díky tomu pořád ještě zůstává ve hře o záchranu ve druhé nejvyšší soutěži. Avšak sedmibodová ztráta na 14. Chrudim zatím nedovoluje žižkovským fotbalistům příliš jásat. Za týden čeká pražský klub důležité utkání, střetne s předposledním Táborskem. Pokud proti němu nezíská body, pravděpodobně to bude konec nadějí na záchranu.

Fotbalová národní liga - 23. kolo:

České Budějovice - Táborsko 4:0 (3:0)
Branky: 22. a 34. Ledecký, 8. Havel, 90.+2 Provod. Rozhodčí: Pechanec - Myška, Melichar. ŽK. Šplíchal - Březina, Kopřiva. Diváci: 2417.

Chrudim - Vítkovice 1:2 (0:1)
Branky: 71. Ujec - 15. vlastní Rendla, 62. Matěj. Rozhodčí: Petřík - Fišer, Šimáček. ŽK: Kesner, Vencl, Sulík - Ožvolda. Diváci: 1230.

Třinec - Varnsdorf 2:0 (1:0)
Branka: 15. Kušnír, 87. Weber. Rozhodčí: Vojkovský - Mojžíš, Dohnálek. ŽK: Omasta, Šuľa, Samiec, Janoščín - Heppner, Zbrožek, Ondráček, Kodeš, Schön. Diváci: 420.

Žižkov - Hradec Králové 1:1 (1:0)
Branka: 32. Urbanec - 65. Martinec. Rozhodčí: Marek - Vlasjuk, Pečenka. ŽK: Antl, Žežulka, Muleme - Jukl, Urma, Zorvan, Martinec. Diváci: 1032.

Vlašim - Jihlava 1:1 (0:1)
Branky: 90. Fotr - 11. Klobása. Rozhodčí: Cieslar - Kotík, Podaný. ŽK: Pavlík (Vlašim). Diváci: 506.

Prostějov - Sokolov 2:1 (1:0)

Branky: 10. Kroupa, 74. Machynek - 90.+4 Glaser z pen. Rozhodčí: Nenadál - Poživil, Lakomý. ŽK: Slaninka, Vošahlík, Kroupa - O. Ševčík, Novák. Diváci: 750.

Brno - Pardubice 3:1 (2:1)
Branky: 16. Škoda, 42. Krejčí, 68. Růsek - 36. Kovář. Rozhodčí: Klíma - Kotalík, Pfeifer. ŽK. Šejvl, Piroch (oba Pardubice). Diváci: 2856.

Ústí nad Labem - Znojmo 2:1 (0:0)
Branky: 76. Bílek, 85. Matějka - 90.+1 Harmon. Rozhodčí: Berka - Mokrusch, Koval. ŽK: Richter, Šimeček - Šmehyl, Avdič, Kunca, Cukovič. Diváci. 766.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz