reklama

Udrží si Sparta s Mladou Boleslaví jarní neporazitelnost? Bude slavistická euforie pokračovat i v Příbrami?

15.03.2019
Dvěma zápasy se dnes rozjíždí 25. kolo první fotbalové ligy.

Dukla - Karviná (pá - 18:00)
Říkává se, že nové koště dobře mete. V Karviné věří, že nový trenér František Straka přinese týmu nový elán, který konečně povede k bodům. „Vím, že situace je kritická, ale není ztracená. Čeká nás i s nadstavbou jedenáct utkání, dá se z toho vybruslit. Ale není to jen o mně, je to hlavně o hráčích. Nejsem čaroděj, ani nemám hůlku a nehraji ani PlayStation,“ řekl František Straka.

Teplice - Plzeň (pá - 18:00)
Plzeň už ztrácí na Slavii šest bodů. Není to nijak propastný rozdíl, ale při současné síle sešívaných to nebudou Plzeňští lehké jí dotáhnout. „Jedeme do Teplic vyhrát, protože máme fanouškům co vracet. Slavia nám opět unikla o více bodů, na Spartě jsme dostali kudlou do zad, nezvládli jsme to. Teď je jen na nás, abychom ukázali, že o titul stále můžeme bojovat,“ podotýká plzeňský útočník Tomáš Chorý. „Teplice jsou kvalitní mužstvo, ale my nejsme v situaci, ve které bychom měli hledět na soupeře,“ dodává vytáhlý útočník pro klubový web.

Ostrava - Mladá Boleslav (so - 14:00)
Baník je v krizi, třikrát za sebou prohrál a chytit se zrovna proti Mladé Bolelavi, která na jaře ještě neprohrála, nebude jednoduché. "Musíme přidat nějakou nadstavbu, kterou jsme v posledních zápasech neměli. Nápad, náběhy, o tom to celé je. Nesmíme to jen zavřít, musíme být trpěliví, hrát kompaktně a nehnat se za každou cenu do útoku, abychom nedostali zase nějaký gól," říká ostravský záložník Adam Jánoš.

Liberec - Zlín (so - 15:00)
Toto je souboj týmů, které by rády skončily v první šestce, která dává větší možnost hrát o evropské poháry.

Slovácko - Jablonec (so - 15:00)
Slovácko začalo jaro nadějně, připsalo si dvě výhry. Pak však ze tří zápasů získalo jen dva body. I Jablonec zatím slavil v odvetách jen dvě vítězství. "Víme, že nás čeká těžký soupeř, který je velmi fotbalový. Mají ve svých řadách zkušené hráče a šikovné hráče po stranách. Receptem k našemu úspěchu je výborná defenzivní činnost celého týmu. Po získání míče musíme být efektivní v ofenzivě,“ říká asistent hlavního slováckého trenéra Michal Šmarda.

Sparta - Olomouc (so - 17:30)
Klub z Letné má fazonu. V jarních odvetách ještě nezažil porážku a jistí si tak třetí místo. Ale i Olomouc se rozjela a pomalu uniká ze sestupových vod. „Nálada v týmu je samozřejmě dobrá, máme za sebou skvělé utkání s Plzní. Chceme v tom pokračovat. Samozřejmě nesmíme létat hlavou v oblacích, protože máme příklad ze začátku sezóny. Také jsme začali vítěznými utkáními, ale pak jsme začali prohrávat. Doufám, že teď jsme dál a budeme pokračovat vítězně,“ říká před duelem s Olomoucí pro klubový web Alexandru Chipciu.

Bohemians 1905 - Opava (ne - 15:00)
Zatímco venku se Bohemce daří, doma je v letošní sezoně hodně mizerná, což je u ní velký nezvyk. Ďolíček býval zpravidla nedobytný. Klokani se pokusí v důležitém zápase o záchranu konečně prolomit čekání na domácí výhru. Naposledy jí zažili loni v srpnu v prvním kole...

Příbram - Slavia (ne - 17:30)

Už teď je jisté, že Slavia zažívá jednu z nejlepších sezon své historie tím, že se dostala mezi posledních osm v Evropské lize. To však neznamená, že by už nebyla hladová. Mistrovský titul by jí sezonu ještě více vyšperkoval.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz