Třinec napodobil Brno a je v semifinále. Liberec má mečbol

25.03.2019
Jen čtyři zápasy a konec. Takhle rychle vyřídili třinečtí hokejisté svého čtvrtfinálového soupeře z Vítkovic. Napodobili tak mistrovskou Kometu z Brna, která stejným kvapíkem poslala na dovolenou hráče Hradce Králové.

HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Vítkovičtí hokejisté věděli, že jde do tuhého a od začátku se do svého soupeře pustili naplno. A hned ve třetí minutě skórovali. Jenže Třinec to nijak nezaskočilo a třemi góly v první třetině skóre otočil. Domácím se ještě povedlo snížit na rozdíl jednoho gólu, ale to bylo z jejich strany vše. Třinec pak ještě dvakrát Vítkovice "dorazil".
"Cením si toho postupu. Nečekali jsme to takhle před sérií, ale přáli jsme si to. Odehráli jsme velmi dobrá utkání, měli jsme převahu. Vítkovice byly těžkým oříškem. Byly podpořené Bartošákem, který je držel ve všech utkáních. Nebýt jej, ty zápasy by asi dopadly větším rozdílem pro nás," uvedl třinecký kouč Václav Varaďa.

Branky a nahrávky: 3. Š. Stránský, 27. Schleiss (Tybor) - 7. Svačina (Martin Růžička), 10. P. Vrána (M. Doudera, Hrňa), 16. Hrňa (Roth, Martin Růžička), 50. Cienciala (M. Doudera, Svačina), 60. Werek (Martin Růžička). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Hynek, Zíka. Vyloučení: 7:6, navíc Trška - Polanský oba 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 9039. Konečný stav série: 0:4.

V druhém dnešním utkání se střetli hokejisté Mladé Boleslavi a Liberce. Středočeši dokázali včera tým zpod Ještědu porazit a doufali, že i dnes by mohli doma uhrát vítězství.

Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

A také i lépe začali, ve 12. minutě se ujali vedení. Liberec je však letos opět mimořádně silný a nepříznivý stav ho nemůže položit. Severočechům se povedlo ještě v prvním dějství srovnat.
Poté diváci dlouhé minuty čekali na další góly, dočkali se jich až v poslední desetiminutovce. Ke smutku domácích fanoušků však dva padly do jejich branky. Mladoboleslavští sice ještě zdramatizovali poslední minuty brankou, ale další už nepřidali. Liberec tak pojede domů s mečbolem.

Branky a nahrávky: 12. M. Procházka (Klepiš, Kotvan), 59. D. Šťastný (Kurka) - 19. M. Kvapil (Filippi, Šmíd), 52. Havlín (Birner, Ševc), 52. J. Vlach (L. Krenželok). Rozhodčí: Hodek, A. Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4, navíc R. Zohorna (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4200 (vyprodáno). Stav série: 1:3.