Třinec je po roce opět ve finále. Bude tentokrát úspěšnější?

15.04.2019
Rok se sešel s rokem a třinečtí hokejisté se mohou znovu těšit na finálové souboje české extraligy. Dnes o tom rozhodl sedmý semifinálový duel s Plzní. V loňské sezoně se Třinec musel ve finále sklonit před Kometou Brno. Jak to bude letos?

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Domácím skvěle vyšla první třetina, po dvaceti minutách odcházeli do kabin s tříbodovým náskokem. Plzeň sice vyhrála druhou část utkání, ale tím že dala jen jeden gól, moc zápas nezdramatizovala. Když v 56. minutě přidal Třinec čtvrtou branku, bylo o vítězi rozhodnuto. Oceláři pak ještě při plzeňské power-play dopravili do sítě pátý gól.

Ve finále se Třinec střetne s Libercem, který v druhém semifinálovém souboji zdolal Kometu Brno 4:2 na zápasy.

Protože Plzeň po základní části extraligy skončila v tabulce výše než Brno, obdrželi její hráči hned po dnešním utkání bronzové medaile.

"První třetinu jsme neměli špatnou, bohužel jsme v ní dostali tři góly. Třinec využil tři šance a odskočil na 3:0. Předtím jsme trefili tyčku. To zřejmě rozhodlo o celém utkání. Já jsem rád, že jsme se aspoň ve druhé třetině trošku zvedli a zatlačili. Bohužel to nestačilo a prohráli jsme,"
podotkl po zápase plzeňský kouč Ladislav Čihák.

"Chtěl bych Plzeňským poděkovat za korektní a parádní sérii, rozhodovaly maličkosti a třetí zápas v Plzni byl skvělým návratem do série," dodal třinecký trenér Václav Varaďa.

Branky a nahrávky: 11. Dravecký, 14. Werek (Marcinko, Gernát), 19. Dravecký (Hrňa), 56. Martin Růžička (Polanský, Adamský), 60. Galvinš - 38. Preisinger (Pulpán, N. Jones). Rozhodčí: Hodek, Šír - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:2, navíc Jan Kovář (Plzeň) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:3.