Třinci se před začátkem extraligy vrátila forma. Liberec jí nadále hledá

10.09.2019
Po dvou úvodních porážkách se povedlo Třinci v Lize mistrů zabrat a naopak následující dvě utkání vyzněla pro něj vítězně.

Třinec - Junosť Minsk 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)

První utkání v Minsku se Třinci nepovedlo, z Běloruska si Oceláři na konci srpna přivezli porážku 0:2. Včerejší zápas měl ale úplně jiný ráz, především co se týká proměňování šancí. Už ve 2. minutě se domácí dostali do vedení, které ještě dokázali do konce první třetiny o dvě branky navýšit. Když Třinec dvěma rychlými brankami před polovinou utkání zvýšili na 5:0, o vítězi už nebylo pochyb. Hosté sice dokázali také ve druhé třetině vsítit dva góly, ale to bylo v tomto utkání z jejich strany vše.
Domácí pak ještě Bělorusům ke konci zápasu "přibalili" na cestu dva kousky.

"Chtěli jsme navázat na konec zápasu s Finy, ve kterém jsme poslední dvě třetiny hráli skvěle. Myslím, že se nám to povedlo. Mrzí dva góly, které jsme dostali, byly vcelku zbytečné, ale stává se. Máme se co učit. Jsme rádi, že jsme proměnili šance, které jsme měli, ale víme, že další jsme ještě zahodili. Na tom musíme pracovat," podotkl třinecký útočník Tomáš Marcinko.

Branky a nahrávky: 2. Hrňa (M. Stránský, P. Vrána), 11. O. Kovařčík (P. Vrána, Chmielewski), 20. Marcinko, 27. Adámek (Gernát, Marcinko), 28. Kofroň (Hladonik, Hrehorčák), 59. Adamský (Kundrátek, O. Kovařčík), 60. M. Stránský (Marcinko, Kundrátek) - 32. Malcev (Želnerovski), 34. Parfejevec (Kulakov, Malcev). Rozhodčí: Baca (Polsko), Hradil - Gebauer, Lederer (všichni ČR). Vyloučení: 3:4, využití: 2:2. Diváci: 3973.

Třinec: Bartošák - Kundrátek, M. Doudera, D. Musil, Galvinš, M. Adámek, Gernát, F. Haman - M. Stránský, P. Vrána, M. Kovařčík - Hrňa, Marcinko, Dravecký - O. Kovařčík, Polanský, Adamský - Kofroň, Hladonik, Hrehorčák - Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Lausanne - Pelicans Lahti 4:3 po sam. náj.
Pořadí: 1. Lausanne 4 zápasy/8 bodů, 2. Třinec 4/6, 3. Lahti 4/5, 4. Junosť Minsk 4/5.

Naopak s Libercem to nevypadá moc dobře, co se týká postupu do play-off Ligy mistrů. Během čtyř zápasů dokázali Severočeši vyhrát jen jednou (s Belfastem 6:1). Jinak si připsali tři prohry, z toho tu včerejší v prodloužení.

Bílí Tygři Liberec - Lulea HF 4:5 v prodl. (2:2, 2:2, 0:0 - 0:1)

Zatímco první dvě třetiny byly na góly bohaté a zároveň vyrovnané, v posledním dějství žádná branka nepadla. V následném prodloužení měli více štěstí Švédové.

"Byl to velice těžký zápas s kvalitním soupeřem. Hrálo se nahoru dolů, každý tým byl chvíli ve vedení. Musíme se zlepšit v obranné činnosti, dostat doma pět gólů není úplně dobré. Škoda že jsme utkání nedovedli do vítězného konce, chtěli jsme jim vrátit porážku z minulého souboje. Nicméně neskládáme zbraně, tabulka je poměrně vyrovnaná a budeme chtít vyhrát další zápas," řekl liberecký útočník Lukáš Krenželok.

Branky a nahrávky: 10. L. Hudáček (Birner, Bulíř), 14. L. Krenželok (Marosz, Šmíd), 30. Filippi (L. Hudáček, Birner), 35. L. Krenželok (Marosz, Hanousek) - 4. Ilomäki (Engsund, Jalvanti), 17. P. Emanuelsson (Fabricius, Tyrväinen), 24. E. Emanuelsson (Tyrväinen, Berglund), 36. Lundkvist (Berglund), 65. Hallander. Rozhodčí: Wiegand (Švýc.), Pražák - Ondráček, Zíka (všichni ČR). Vyloučení: 6:4. Využití: 3:1. Diváci: 4023.

Sestava Liberce: Peters - Šmíd, Hanousek, Derner, Knot, Havlín, Graborenko, Kolmann - Birner, Bulíř, L. Hudáček - Marosz, Filippi, Lenc - L. Krenželok, P. Jelínek, Zachar - J. Vlach, A. Musil, Šír. Trenéři: Augusta a J. Kudrna.

Augsburg - Belfast Giants 3:1.
Pořadí: 1. Lulea 4/8, 2. Augsburg 4/8, 3. Liberec 4/4, 4. Belfast 4/4.