reklama

Trenér mladíků věří ve finále. Zítra začíná ME do 19 let

09.07.2019
Před dvěma lety dosáhla česká fotbalová devatenáctka na evropském šampionátu na semifinále. Tento skvělý výsledek by rádi zopakovali (a klidně i překonali) naši mladíci i na nadcházejícím ME, které se letos koná od 14. do 27. července 2019 v arménském Jerevanu.

"Mám osobní cíl a tím je postup ze skupiny. Kdyby vyšlo finále, tak by to byl velký úspěch a věřím, že je to v našich silách," řekl trenér českého výběru Jan Suchopárek, který byl na lavičce právě i před dvěma lety.
Češi nejdříve nastoupí 14. července proti Francii. O tři dny později nastoupí proti Norsku a základní skupinu zakončí zápasem s Irskem.

V nominaci jsou i tři krajánci - kapitán David Heidenreich z Bergama, Matěj Kovář z Manchesteru United a Lukáš Hušek z Leicesteru.

Ve druhé skupině proti sobě nastoupí kromě domácí Arménie i Španělsko, Portugalsko a Itálie.
Z každé skupiny postoupí dva týmy. Loňský titul obhajují Portugalci.

Nejlepším výsledkem českého nároďáku v historii evropských šampionátu jsou dvě druhá místa  (2001 a 2011). Československo zvítězilo v roce 1968.

Česká nominace na mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let:

Brankáři: Matěj Kovář (Manchester United/Angl.), Jan Vyklický (Opava).

Obránci: Daniel Finěk (Hradec Králové), Michal Fukala (Liberec), David Heidenreich (Bergamo/It.), Lukáš Hušek (Leicester/Angl.), Zbyněk Konopásek (Sparta), Václav Míka (Plzeň), David Zima (Olomouc).

Záložníci: Michael Hönig (Slavia), Filip Kaloč (Ostrava), Michal Kohút (Slovácko), David Macháček (Slavia), Jakub Selnar (Plzeň), Patrik Slaměna (Zlín), Tomáš Solil (Pardubice), Tomáš Zlatohlávek (Olomouc).

Útočníci: Tomáš Kepl (Plzeň), Vasil Kušej (Drážďany/Něm.), David Píchal (Prostějov).
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz