reklama

Tereza Martincová: Rusové jsou nechutný národ

29.01.2019
Český tenis se v posledních letech může pyšnit mnoha úspěchy našich hráček. Jsou v první desítce světového žebříčku, dostávají se do posledních kol grandslamů či v neposlední řadě vyhrávají často týmovou soutěž pod názvem Fed cup. Pokud se jedna z českých tenistek chystá ukončit kariéru, nemusíme se bát, že bychom ustoupili ze slávy, protože máme "v záloze" další nadějné hráčky.

Mezi ně měla patřit i Tereza Martincová, té se ale zatím ve 24letech nedaří proniknout ani do první stovky. Zatím se spíše proslavila svými extempore, které se jí shodou okolností dějí na turnaj v Petrohradě.
Před dvěma lety byla na tomto ruském klání diskvalifikovaná, když hrubě urážela hlavní rozhodčí. Měla totiž pocit, že jí dáma na umpiru svými rozhodnutími poškozuje, a tak se otočila do hlediště, kde seděla její kamarádka, které řekla: "Neměla bych dát té rozhodčí do držky"? Avšak asi si neuvědomila, že lajnovou rozhodčí je v tomto zápase i Češka, která to okamžitě řekla té hlavní...

A letos znovu na stejném místě se po úspěšném zápase ve třetím kole kvalifikace pustila do ruských fandů, kteří se podle ní vůbec nechovali sportovně. „Po dnešní zkušenosti, když jsem hrála proti domácí hvězdě, jsem si opět uvědomila, jak jsme skvělej národ," napsala Martincová na Instagram po utkání s Vichljancevovou. „Abych to upřesnila, ruští fanoušci dneska? V životě jsem nezažila takové ,fandění', aby za celou dobu nezatleskali ani po výborné výměně, pokud jsem ji vyhrála já," postěžovala si a zároveň vzpomínala na domácí turnaj v Praze. „Když si vzpomenu na Prague Open, kde jste fandili neskutečně ale oboustranně! Dokázali ocenit i výkon druhé hráčky, jsem na vás, nás opravdu pyšná a hrdá. A dneska jsem nebojovala jen za sebe, ale za nás za všechny, jelikož se nenechám porazit tak nechutným národem. Ne všichni Rusové jsou takoví, ale velká většina bohužel ano," uzavřela 181. hráčka světa svou kritiku.

Tahle naštvanost jí možná pomohla k zvládnutí prvního kola hlavní soutěže, když porazila Kazašku Julii Putincevovou 4:6, 6:2, 6:2. Agentury však neuvádějí, jak se chovali ruští fanoušci během jejího zápasu.

Možná by ale klidně snesla i nesportovní chování ruských diváků, hlavně kdyby se jí tady povedlo udělat pořádný výsledek, který by konečně nastartoval její kariéru.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz