Teplicím a Olomouci končí sezona. Mladá Boleslav se Zlínem mohou nadále snít o Evropě

13.05.2019
První dva české fotbalové kluby to "mají letos za sebou". Teplice a Olomouc nezvládly play-off o postup do Evropské ligy a sezona tak pro ně končí.

Když nastupovali tepličtí fotbalisté do odvety proti Mladé Boleslavi, věděli, že jsou naprosto bez šance na postup. V prvním zápase totiž totálně vyhořeli, když doma prohráli 0:8! Přesto se pokusili alespoň odvetný zápas odmakat natolik, aby si alespoň trošku udobřili své fanoušky.

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 1:1 (1:0)

Jejich plány jim narušil nejlepší střelec první ligy Komličenko, který ve 38. minutě vstřelil 27. gól sezony. A bylo to zasloužené vedení, protože i když domácí nastoupili s několika ligovými novici (brankář Stejskal, obránce Hašek či záložník Radosta), měli více ze hry. Do poločasu mohli klidně vést o více branek, ale Wiesnerův či Přikrylův střelecký pokus se do branky nevešel.
Hosté je za to "potrestali" hned dvě minuty po změně stran. Po Moulisově rohovém kopu se přesně trefil Jeřábek.
Mladá Boleslav mohla vyhrát, ale Wiesner si opět špatně seřídil mířidla.

Branky: 38. Komličenko - 47. Jeřábek. Rozhodčí: Petřík - Myška, Koval. Bez karet. Diváci: 1688. První zápas: 8:0, postoupila Mladá Boleslav.

Mladá Boleslav: Stejskal - Hašek, Jugas, Takács, Fulnek - Wiesner (79. Mašek), Tatajev (67. Ladra), Hubínek, Přikryl - Komličenko (56. Matějovský), Mešanovič. Trenér: Weber.

Teplice: Diviš - Vondrášek, Čmovš, Jeřábek, Krob (46. Bezdička) - Žitný (89. Ondrášek), Trubač - Jindráček, Radosta (77. Mustafič), Moulis - Hora. Trenér: Hejkal.

Zatímco v prvním duelu mezi Mladou Boleslaví a Teplicemi postoupil mírný favorit, v druhém souboji trochu nečekaně pokračuje dále Zlín. Tomuto klubu z jihu Moravy se jako vždy na jaře mnoho nedaří a jen díky skvělému podzimu pak nehraje o záchranu. Tentokrát to ale vypadá zatím na slušný průběh jarních odvet.

Sigma Olomouc - Fastav Zlín 3:2 (1:2)

Olomouc si přivezla ze Zlína porážku 0:1, takže úkolem číslo jedna bylo dát minimálně jeden gól. Jenže hned v prvních vteřinách Hanáci inkasovali. Po Holíkově centru do vápna se čekal snadný odkop Chvátala mimo nebezpečí. Jenže tento obránce nečekaně "namazal" na zlínského Podia, pro kterého nebyl problém otevřít skóre.
V tu chvíli bylo jisté, že Sigma potřebuje k postupu dát tři góly, a tak musela začít mohutně útočit. Jeden gól se jí povedlo dát ještě do poločasu. Houska našel přesným pasem Lalkoviče, který prostřelil Rakovana.
Jenže za chvíli už hosté opět vedli. Po brejku Poznara rozvlnil síť Džafič.
Olomouc pak ještě vykřesala naději v druhé půli v rozmezí dvou minut, kdy vstřelila dva góly (Nešpor a Houska), avšak víc už nezvládla. Takže i přes výhru odcházeli olomoučtí hráči ze hřiště se svěšenými hlavami.

Branky: 26. Lalkovič, 66. Nešpor, 68. Houska - 1. Podio, 30. Džafič. Rozhodčí: Klíma - Kříž, Novák. ŽK: Pilař, Zahradníček - Bačo, Gajič, Podio, Hlinka, Železník. ČK: 90. Železník. Diváci: 4168. První zápas: 0:1, postoupil Zlín.

Olomouc: M. Buchta - Chvátal (40. Falta), Beneš, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Plšek, Dvořák (46. Nešpor), Houska, Lalkovič (61. Pilař) - Yunis. Trenér: Jílek.

Zlín: Rakovan - Bačo, P. Buchta, Gajič - Holík, Podio (90.+1. Vyhnal), Hlinka, Jiráček - Džafič (79. Slaměna), Čanturišvili (88. Železník) - Poznar. Trenér: Kameník.