reklama

Teplice začaly letní přípravu ve smutném duchu. Zemřela legenda Štěpán Popovič

13.06.2019
Čtvrtým prvoligovým týmem, který vstoupil do letní přípravy jsou Teplice. Začaly ale ve velmi smutném duchu, protože dnes zemřel Štěpán Popovič, který byl v devadesátých letech u vzestupu teplického fotbalu. V pozici předsedy byl např. u druhého i třetího místa v nejvyšší soutěži a následných postupů do evropských pohárů.

Tepličtí hráči v současných letech nemají pohárové ambice, zároveň si jistě nepřejí zažít např. debakl jako v minulém ročníku, kdy doma podlehli Mladé Boleslavi 0:8.

Dnes prošli "skláři" fyzickými testy, kterým se nevyhne žádný prvoligový tým. „Nikdo tyhle testy asi nemá rád, ale je to potřeba, abychom věděli, jak na tom jsme. Navíc teď panuje velké vedro a to je i tady, takže to o to bylo složitější, ale zvládli jsme to a hurá do přípravy,“ řekl včera klubovému webu teplický záložník Daniel Trubač poté, co měl za sebou kondiční testy na na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze.

Dnes už severočeští fotbalisté vyběhli na hřiště. Na trávníku se proháněla i nová jména jako Dominik Kostka z Bohemians 1905 či Jevgenij Nazarov z Krasnodaru. To však jistě nejsou jediné případné posily desátého týmu loňské sezony. "Ještě o příchodech jednáme a snad se to podaří dotáhnout," podotkl hlavní trenér Stanislav Hejkal. Doplnil ho také sportovní ředitel Štěpán Vachoušek: "Věříme, že ještě minimálně jednoho ofenzivního hráče přivedeme, kromě toho by měli dorazit ještě hráči na testy, nejspíše v úvodu příštího týdne," říká Vachoušek.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz