reklama

Teplice sčítají ztráty. Vaněček odchází do skotského klubu zaslíbeného Čechům

07.01.2019
Po Alexi Královi, který už je se Slavií na španělském soustředění, přišly prvoligové Teplice o další oporu. Do skotského Hearts odchází útočník David Vaněček. Původně už měl odejít v létě, ale Teplice ho nakonec pustily až nyní. A udělaly dobře, že si ho pro podzimní část ponechaly, protože jim pomohl sedmi góly k 8. místu.
Pro Vaněčka je to první zahraniční angažmá v kariéře. Ve skotském klubu, který je v tuto chvíli na pátém místě, podepsal smlouvu na rok a půl.
Hearts of Midlothian, jak zní celý název klubu, má pro české hráče slabost. V tuto chvíli už tam působí brankář Zdeněk Zlámal, který je jasnou gólmanskou jedničkou týmu. A dříve tam hráli i Rudolf Skácel, Roman Bednář, Michal Pospíšil a Luděk Stracený.
"Věřím, že se David ve Skotsku prosadí a jednou se pak jako oni může posunout do anglické ligy," říká hráčův manažer Pavel Zíka.

Vaněček, který je plzeňským ochovancem, odchází z české ligy s bilancí 106ti odehraných zápasů, v kterých vstřelil 28 gólů (24 v Teplicích, zbývající čtyři branky v Hradci Králové).

Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz