Teplice nezvládly oba vstupy do poločasů a nechaly tak v Olomouci všechny body

24.08.2019
Teplicím se povedlo před měsícem nečekaně ukořistit všechny body v Ostravě, a tak skláři doufali, že by se jim mohlo povést přivézt úspěch i od dalšího tradičního moravského klubu.

Sigma Olomouc - FK Teplice 2:0 (1:0)

Jenže aby mohli Tepličtí pomýšlet na úspěch, to by museli zvládat vstupy do poločasů... Už ve 2. minut totiž inkasovali gól. Po Jemelkově centru míč dotlačil do sítě Plšek.
Popravdě poté toho oba týmy mnoho nepředvedly. Domácí diváci se alespoň mohli kochat retro dresy, které měli na sobě Hanáci. Oslavili tak stylově 100leté založení olomouckého klubu.
Zajímavou šanci měl pět minut před pauzou hostující Vyhnal, který se prodral domácí obranou, nakonec ale branku přestřelil.

Někteří diváci se možná nestačili vrátit na svá sedadla s koupeným občerstvením a už tu byl další rychlý gól. Ve 48. minutě po ideálním centru Zmrzlého zvýšil na 2:0 Hála.
Ještě více bylo s Teplicemi zle v 53. minutě, kdy jim rozhodčí vyloučil Kodeše.
Severočeši se sice snažili o vyrovnání, ale se zajímavými střelami Ljevakoviče i Žitného si domácí gólman Reichl poradil.
Na druhé straně mohl přidat pojistku Yunis, ale i zde se vyznamenal teplický brankář. V první minutě nastavení pak Nešpor trefil břevno.

Radoslav Látal (trenér Olomouce): "Před zápasem nás potkaly problémy, vypadlo nám ze sestavy čtyři až pět hráčů. Na lávce pak byli hráči skoro ze školky. Výkon z naší strany nebyl dobrý, nehráli jsme dobře, ale cením si toho, že mužstvo získalo tři body, které jsou pro nás velmi cenné."

Branky: 2. Plšek, 48. Hála. Rozhodčí: Klíma - Nádvorník, Hock - Julínek (video). ŽK: P. Mareš, Ljevakovič. ČK: 53. Kodeš (všichni Teplice). Diváci: 3062.

Olomouc: Reichl - Hála, Beneš, Štěrba, Jemelka - Pilař (84. Radek Látal), Plšek, Zmrzlý (71. Zlatohlávek), Houska, Falta - Yunis (75. Nešpor). Trenér: Radoslav Látal.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, P. Mareš - Hora (71. Moulis), Kodeš, Kučera, Žitný - J. Mareš (58. Ljevakovič), Vyhnal (80. Jindráček). Trenér: Hejkal.