reklama

Tenistka Hlaváčková přerušuje kariéru. Je těhotná

06.02.2019
Ze zdravotních důvodů se Andrea Sestini Hlaváčková odhlásila z letošního Australian open. Nebylo to však nic závažného, čekalo se, že zraněné zápěstí brzy vyléčí a vrátí se na kurty. Jenže dnes na tiskové konferenci tato dvaatřicetiletá hráčka oznámila, že je těhotná a přerušuje tak kariéru. Navíc není jisté, jestli se do tenisového kolotoče ještě vrátí.

„Nedovedu si to teď moc představit, ale nechci si tyhle dveře zavírat. Nechávám si tuhle možnost otevřenou, ale neupínám se na to. Teď se těším, že budu maminkou," podotkla několikanásobná vítězka grandslamů. První získala v roce 2011 v Paříže, poté ještě vyhrála o dva roky později na US open. Obojí s Lucií Hradeckou.
S touto tenistkou byla však úspěšná i na olympiádě v Londýně v roce 2012, kdy získaly stříbro.

Tím však její výčet úspěchů nekončí. S Hradeckou se ještě dostaly do finále Wimbledonu i Australian open a ve smíšené čtyřhře dokonce s běloruským tenistou Maxem Mirnym získala grandslamový titul na dvorcích Flushing Meadows.
Jejím posledním velkým titulem bylo vítězství na Turnaji mistryň (2017) s Maďarkou Timeou Babosovou.

V následujících měsících však bude mít Sestini Hlaváčková úplně jiné myšlenky než počítat body do žebříčku a cestovat po světě. „Založení rodiny jsme plánovali už delší dobu. Povedlo se nám to velmi rychle poté, co jsme se začali snažit," prozradila vždy úsměvavá hráčka na dnešní tiskové konferenci.

Jak už výčet jejích úspěchů naznačuje, soustředila se v kariéře především na čtyřhru. I díky tomu je spíše naděje, že by se mohla k tenisu vrátit. Přece jenom čtyřhra není tolik o fyzičce jako dvouhra, ale především o zkušenostech. A ty jen tak neztratí.
I kdyby se však na kurty nevrátila, z tenisového prostředí zmizet nemusí. Poslední dobou jsme jí mohli vidět jako sportovní reportérku, takže možná i z tohoto směru se ke "hře gentlemanů a ladies" vrátí.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz