reklama

Tak už je to tu zas. Brněnská Grand prix je v ohrožení

07.08.2018
Když před třemi lety město Brno a Jihomoravský kraj s podporou ministerstva školství založily spolek, který bude pořádat MS v silničních motorkách v České republice, vypadalo to, že veškeré spekulace o konci tohoto podniku vzaly za své. Jenže nyní se opět začíná mluvit o tom, že tato nejnavštěvovanější sportovní událost v Česku je v ohrožení.

Problém je v tom, že založený spolek dostal od města Brno pouhých 10 milionů korun a od Jihomoravského kraje dvakrát tolik. Jenomže celkový rozpočet činí 170 000 000 korun. Navíc měl spolek dostat od ministerstva školství 39 milionů, které ale ještě nepřišly. Původně to mělo být skoro dvojnásobek...

Ministerstvo se brání tím, že spolek musí především upravit rozpočet akce tak," aby byl v souladu se schválenou dotací," uvádí se ve zprávě od resortu školství.

Představitelé spolku připomínají, že stát na této akci vydělá více jak 200 milionů korun obrovskému počtu návštěvníků.

Přetahovaná se slovy pokračuje. Ministerstvo namítá, že spolek nedodal potřebné dokumenty včas. „Navzdory intenzivní denní komunikaci mezi ministerstvem a tajemníkem Spolku Svobodou se dokumenty potřebné k vyplacení dotace objevily na podatelně až ve středu odpoledne," stojí v tiskovém prohlášení, které médiím rozeslalo Oddělení vnějších vztahů a komunikace ministerstva.

Brněnský primátor Petr Vokřál, který je v čele zmíněného spolku, věří, že se tato situace brzy vyřeší hlavně s ohledem i na příští roky. Aby se náhodou nestalo, že pořadatelé mistrovství světa přesunou brněnský podnik třeba do nedalekého Maďarska...
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz