Tak přece jenom zažije Strýcová wimbledonské finále. Pokud ho vyhraje, bude světovou jedničkou

12.07.2019
Čeští tenisoví fanoušci si moc přáli, aby finále wimbledonské čtyřhry žen bylo z velké části s českou účastí. Nepodařilo se, přesto je většina fandů určitě nadšená z toho, že si Barbora Strýcová střihne jako cenu útěchy alespoň "druhé nejvýznamnější" ženské finále v All England Cupu.

Ve včerejším semifinále neměla Strýcová proti Williamsové žádnou šanci a podlehla jasně 1:6, 2:6. Nijak jí to však nezlomilo a dnes se svojí tchajwanskou parťačkou Sie Šu-wej zdolaly první nasazený pár Kristina Mladenovicová, Tímea Babosová 7:6, 6:4.
V prvním setu si obě dvojice udržovaly servis, takže musel přijít zákonitě tie-break. I ten byl hodně vyrovnaný, o maličko lepší nakonec byla Strýcová se Sie Šu-wej.
Naopak na začátku druhé sady se podařilo "našemu" páru vzít soupeřkám podání a náskok si udržoval až do vítězného konce.

Ve finále si Strýcová a Sie Šu-wej zahrají proti Kanaďance Gabriele Dabrowské a Číňance I-fan Sü. Ty se dnes střetly s českým párem Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková.
Naše dvojice začala velmi špatně, brzy prohrávala 0:3 a už se z toho v prvním setu nevzpamatovala - 1:6.
Druhá sada naopak začala pro Siniakovou a Krejčíkovou nadějně, protože hned soupeřkám vzaly podání a to svoje si udržely a brzy ony vedly 3:0, což také byl rozhodující náskok druhého dějství - 6:3.
Ve třetím setu ale naše tenistky zas tahaly za kratší konec, prohrály ho (3:6) a neobhájí tak loňský titul.

Pokud se podaří Strýcové ve finále uspět, stane se deblovou jedničkou.