Tak málo chybělo k senzaci. Slavia dostala gól pár minut před koncem

18.09.2019
Tím že se fotbalisté Slavie dostali do základní skupiny Ligy mistrů, splnili hlavní cíl pro letošní rok. To však neznamená, že by se chtěli této prestižní soutěže jen tak zúčastnit bez větších ambicí. V dnešním utkání na Interu dokázali, že se nemusí nikoho bát.

Inter Milán - Slavia Praha 1:1 (0:0)

První šanci zápasu si vytvořila Slavia díky Stanciovi, který zamířil z přímého kopu k tyči a gólman Handanovič musel balon odvracet na roh. Poté už měli příležitosti spíše domácí. Obránce de Vrij hlavičkoval ve vápně nad. Martínez pak přízemní ranou z hranice vápna těsně minul branku. A ještě se do konce prvního poločasu představil hlavičkou D'Ambrosio, ale brankář Kolář vyrazil míč do bezpečí.

Hned na začátku druhé půle musel gólman Slavie opět řešit ošemetnou situaci, když likvidoval netečovaný Sensiho centr a následně dorážku Martíneze.
A pak už to přišlo! Po třech minutách na hřišti vystřelil Zelený na branku Interu. Gólman milánského klubu sice jeho ránu vyrazil, ale přímo k Olayinkovi, který z bezprostřední blízkosti nezaváhal - 0:1. "Vstřelit gól na San Siru je skvělý pocit. Jako kluk jsem se díval na San Siro v televizi, takže skórovat tady je neuvěřitelné. Mám z toho velkou radost," uvedl třiadvacetiletý Nigerijec Olayinka pro Českou televizi.
Tento gól domácí tým utlumil a Slavia měla šanci vedení navýšit. Střely Olayinky či Stancia však v síti neskončily.
Bohužel pro hosty střela Barelly v 92. minutě ano - 1:1.
I tak ale mohou být slávističtí fotbalisté na sebe pyšní. Dokázali si, že se mohou rovnat i klubům z velkých evropských lig.

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Hodnocení je pro mě složité. Neumím vyjádřit bezprostřední pocity, protože jsme bohužel přišli v 92. minutě o vítězství, které by bylo vzhledem ke druhému poločasu zasloužené. Na jedné straně hrdost na tým, jak se s tím popasoval, že jsme splnili to, co jsme si říkali. Na druhou stranu jsme bohužel inkasovali zbytečný gól a za stavu 1:0 jsme měli tři čtyři situace, kdy jsme mohli dát branku, a závěr bychom dohráli v klidu."

Branky: 90.+2 - Barella - 63. Olayinka. Rozhodčí: Buquet - Debart, Pacelli - Letexier (video, všichni Fr.). ŽK: Asamoah, Martínez, Politano - Hovorka, Souček.

Inter: Handanovič - D'Ambrosio, De Vrij, Škriniar - Candreva (49. Lazaro), Sensi, Brozovič (71. Barella), Gagliardini, Asamoah - Martínez (71. Politano), Lukaku. Trenér: Conte.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil - Souček, Hušbauer - Masopust (79. Hilál), Traoré (60. Zelený), Stanciu - Olayinka (85. Provod). Trenér: Trpišovský.