reklama

Svědík se rozloučil s Jihlavou vítězstvím. Znojmo rozmetalo Vítkovice

12.11.2018
Druhá fotbalová liga je ve své polovině a na prvních třech místech jsou tři hlavní favoriti na postup do nejvyšší soutěže.

První je Jihlava, kterou naposledy koučoval Martin Svědík, který odchází do Slovácka. "Logicky jsem obrovsky šťastný, že jsme mé poslední utkání na lavičce FC Vysočina vítězně zvládli. Musím poděkovat nejen hráčům, ale vůbec všem lidem v klubu. Byl jsem v Jihlavě hodně spokojený, budu na něj rád vzpomínat a těší mne, že se loučím vítěznou tečkou. Trenérům se vždy nestává, že z klubu odchází za situace, že nebyli odejiti. Dnes jsme za mým jihlavským působením udělali krásnou tečku a můžeme být všichni spokojení. Máme krásných 32 bodů po patnácti kolech, což je velice solidní počin, s nímž jsme ani před startem ročníku nepočítali,“ řekl odcházející kouč na tiskové konferenci po utkání s Ústím nad Labem (4:1).

Na druhém místě, ale se stejným počtem bodů jako lídr, jsou České Budějovice. O víkendu je čekalo těžké utkání ve Varnsdorfu, kterému se letos hodně daří. Jihočechům nakonec stačio jeden gól k výhře. "Věděli jsme, že to bude o trpělivosti, o jednom gólu. Rozhodli jsme po standardní situaci a právě o ten jeden gól jsme byli lepší a naše výhra byla zasloužená," řekl po utkání českobudějovický kouč David Horejš.

Třetí příčku okupuje Hradec Králové, který ve východočeském derby porazil jednoznačně Pardubice o tři góly.
Na čtvrtém a pátém místě jsou zmiňovaný týmy, Varnsdorf a Pardubice. Následuje Brno, které také prohrálo. Po delší sérii neproher tak touto porážkou trochu ztratilo kontakt se špičkou.
I týmy na sedmém a osmém zažily porážky - Ústí nad Labem a Vítkovice. Ostravský klub dostal dokonce doma od Znojma "šestku"! "Pro mě je to zklamání. Nedokážu si vysvětlit, že hráči doma vyhrají šest zápasů, dostanou jen dva góly a plní určité pokyny, aby v posledním podzimním utkání takhle vybouchli. Jsou to profíci a za své výkony na hřišti by měli nést odpovědnost. Znojmo nás přehrávalo ve všech směrech a vyhrálo zcela zaslouženě. My si to musíme rozebrat v kabině," byl po utkání rozčarová trenér Vítkovic Jiří Balcárek.

O dvě místa povyskočila díky výhře Vlašim. Je nyní devátá.
Desátý je Sokolov, hned za ním je Prostějov, který už zažil třetí prohru za sebou a ani předtím to nebyla velká sláva...

Od 12. do 15. místa jsou náskladané týmy, kterým se o víkendu povedlo vyhrát - Třinec, Znojmo, Chrudim a Táborsko.

Poslední je stále Žižkov, který opět prohrál. Ani nový trenér tedy zatím nepřinesl změnu k lepšímu.


15. kolo druhé fotbalové ligy

Třinec - Brno 2:1 (0:0)
Branky: 63. Šumbera, 77. Dedič - 54. Sukup. Rozhodčí: Severýn - Fišer, Poživil. ŽK: Ilko, Dedič - Bariš, Kryštůfek, Magera. ČK: 30. Bariš. Diváci: 956.

MFK Vítkovice - 1. SC Znojmo 0:6 (0:3)
Branky: 32., 38., 44. a 57. Teplý, 64. Štrombach, 82. Avdič. Rozhodčí: Slabý - Pochylý, Batík. ŽK: Holiš, Cverna, Pašek - Dramé. ČK: 43. Holiš. Diváci: 578.

Vysočina Jihlava - FK Ústí nad Labem 4:1 (2:0)
Branky: 40. a 42. Zoubele, 58. Tlustý, 88. Vaculík z pen. - 63. Šup. Rozhodčí: Váňa - Arnošt, Boček. ŽK: Šlein, Štěpánek - Dvořák. Diváci: 1139.

Sokolov - Táborsko 0:2 (0:0)
Branky: 67. Pilík, 72. Pfeifer. Rozhodčí: Vojkovský - Vlasjuk, Antoníček. ŽK: Mejdr, O. Ševčík - Kučera, Ndiaye, Hasil. Diváci: 590.

Chrudim - Prostějov 4:0 (3:0)
Branky: 45. a 50. Vašulín, 22. vlastní Biolek, 37. Rybička. Rozhodčí: Klíma - Vitner, Vaňkát. ŽK: Rybička, Vodrážka - Kroupa, Shuster, Sus. ČK: 90.+1 Drahoš (Chrudim). Diváci: 810.

Varnsdorf - České Budějovice 0:1 (0:0)
Branka: 60. Havel. Rozhodčí: Matějček - Pospíšil, Flimmel. ŽK: Rudnytskyy, Barac - Kladrubský. Diváci: 749.

Vlašim - Viktoria Žižkov 2:1 (1:0)
Branky: 14. z pen. a 85. Hadaščok - 50. Musa. Rozhodčí: Franěk - Kubr, Myška. ŽK: Skopec - Halgoš, Urbanec, Dočekal. Diváci: 532.

Hradec Králové - Pardubice 4:1 (4:1)
Branky: 6. a 12. Durdevič, 21. Pokorný, 35. Da Silva - 8. Fousek. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Leška. ŽK: Urma, Pokorný, Durdevič - Černý, Sokol. Diváci: 1950.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz