reklama

Strýcová skrečovala zápas. Ohrozí to její účast na Wimbledonu?

25.06.2019
Včerejší zápas v britském Eastbourne mezi Barborou Strýcovou a Slovinkou Polonou Hercogovou byl za stavu 4:3 pro Češku přerušen kvůli dešti. Dnes se sice zápas znovu rozehrál, ale kvůli zranění levé nohy za stavu 6:7, 1:0 česká tenistka utkání skrečovala.

"Bohužel jsem musela potřetí v kariéře skrečovat zápas, protože už nějakou dobu cítím silnou bolest v natržené achilovce. Normálně mi tohle zranění dovoluje podat stoprocentní výkon, hraji s tím dlouhodobě. Nicméně tentokrát byla bolest větší než obvykle, takže jsem nechtěla riskovat vážnější zranění," uvedla Strýcová.

Bylo by škoda, kdyby tato zkušená hráčka nemohla v nejslavnějším a nejprestižnějším turnaji roku nastoupit. Minulý týden totiž v Birminghamu ukázala, že se dostává na travnatém povrchu do formy. Ve dvouhře se dostala do semifinále a ve čtyřhře dokonce s tchajwanskou partnerkou Sie Šu-wej slavila titul. "Na Wimbledon se pořád těším a věřím, že budu stoprocentně připravená do singla i debla," dodala Strýcová.

V Eastbourne už nepokračuje ani Markéta Vondroušová, která ve druhém kole nestačila na Belgičanku Elisu Mertensovou a podlehla jí ve třech setech 1:6, 7:5, 2:6.

V turnaji tak zůstala jediná Češka Karolína Plíšková, která se střetne zítra právě s Mertensovou.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz
  • Voráček jde do Pardubic

    21.11.2019 | Po přečtení titulku si možná někteří plácnou do čela a řeknou si: Co blbne?! Opustit NHL a jít do extraligy. Dát sbohem Philadelphii a přijmout nabídku...číst dále