Strýcová si finále dvouhry ve Wimbledonu nezahraje. Co čtyřhra?

11.07.2019
Barbora Strýcová vstupovala do dnešního semifinálového duelu proti Sereně Williamsové odhodlaně a bez nějakého strachu z hrající legendy. Ani to jí však nepomohlo k důstojnějšímu výsledku. S bývalou světovou jedničkou prohrála 1:6, 2:6.

"Je trochu smůla, že jsem narazila na soupeřku, jako je Serena. Snažila jsem se, jak jen jsem mohla. Ale i kdybych byla stoprocentně fit, neměla bych šanci, protože mě vůbec nepustila do zápasu," řekla Strýcová po utkání.

Poprvé přišla česká tenistka o podání v prvním setu za stavu 1:2. "To ji strašně nakoplo," podotkla Strýcová. Což byla pravda, protože po čisté hře si Američanka znovu vzala servis české hráčky. Pak ještě za stavu 1:5 měla Strýcová tři brejkboly, ale neproměnila ani jeden a Williamsová získala první set.

V druhé sadě přišel první úspěšný brejk Williamsová za stavu 2:2. Zbývající tři hry už byly jasně v režii americké tenisové fenoménky.
"Serena hrála extrémně dobře. Podala nejlepší výkon na turnaji. Skvěle podávala. Její údery měly délku, padaly k základní čáře," uvedla Strýcová.

Ve finále se Williamsová střetne s Rumunkou Simonou Halepovou, která ve druhém utkání zdolala Ukrajinku Elinu Svitolinovou 6:1, 6:3.

Díky semifinálové účasti se Strýcová vrátí ve světovém žebříčku do první padesátky. Z 54. místa poskočí na 32. příčku.

I když to dnes nevyšlo, stále má tato 33letá rodačka z Plzně šanci zažít letos wimbledonské finále. Zítra se totiž s parťačkou z Tchajwanu Sie Šu-wej pokusí vyhrát v semifinále nad dvojicí Babosová (Maď.), Mladenovičová (Fra.).