reklama

Strýcová řádí i ve čtyřhře. I českým obhájkyním titulu se zatím daří

10.07.2019
Už nyní je jistá jedna věc, letošní Wimbledon bude z českého hlediska velmi úspěšný. Vždyť v tuto chvíli máme v semifinále dvouhry Barboru Strýcovou a mezi nejlepší čtyřkou ve čtyřhře Kateřinu Siniakovou s Barborou Krejčíkovou a znovu Strýcovou, která zatím válí v deblu s tchajwanskou parťačkou Sie Šu-wej.
Proč by však dojem z letošního All England Cupu nemohl být ještě radostnější...


Obhájkyně titulu z loňska Siniaková a Krejčíková se v dnešním čtvrtfinále střetly s Němkou Annou-Lenou Grönefeldovou a Nizozemkou Demi Schuursovou.
První set zvládly hladce za půl hodiny 6:2. Druhá sada už byla vyrovnanější, i kvůli tomu, že Siniaková dvakrát prohrála své podání. I tak ale náš pár dotáhl tento set do tie-breaku, který zvládl naprosto suverénně 7:1. "Je úžasné, že jsem zase v semifinále. Jsem ráda, že se nám to podařilo. Všechny zápasy jsme hrály na dva sety. I když jsme se trápily, tak jsme to dokázaly vybojovat. Jsem ráda, že to klape, a doufám, že uděláme ještě dva krůčky," řekla Krejčíková.

Poté nastoupila na kurt naše letošní hrdinka Barbora Strýcová. To že je v nejlepší čtyřce ve dvouhře je velký šok, ve čtyřhře to ale žádné překvapení není, protože se Sie Šu-wej už letos získaly tři tituly.
V prvním setu získala česko-tchajwanská dvojice proti belgicko-běloruskému páru Elise Mertensová, Aryna Sabalenková brzy brejk, který udržela až do konce. Ve druhé sadě dokonce vzaly soupeřkám dvakrát jejich podání a o postupujících do semifinále tak nebylo pochyb. "Jsem ráda, že jsme zápas zvládly ve dvou setech a ušetřila jsem nějakou energii. Hrály jsme dobře a chytře," řekla Strýcová.

Klidně se může stát, že Wimbledon uvidí ženské deblové finále, kde budou mít převahu české hráčky. Avšak je důležité, aby Krejčíková a Siniaková porazily Gabrielu Dabrowskou z Kanady a Číňanku Sü I-fan a Strýcová a Sie Šu-wej si musí poradit s Tímeou Babosovou z Maďarska a Kristinou Mladenovicovou z Francie.
Pokud by se povedlo Strýcové vyhrát čtyřhru, vystřídala by na místě deblové světové jedničky právě Mladenovičovou.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz