Střelci tentokrát vyšli naprázdno. Zastoupil je cyklista Bárta

26.06.2019
Evropské hry, které se konají v běloruském Minsku, jsou teprve ve své polovině a česká výprava už má stejný počet medailí jako získala za celé předešlé hry. Na sedmý cenný kov včera dosáhl cyklista Jan Bárta, který dojel třetí v časovce.

Bárta patří dlouhodobě k našim nejlepším časovkářům, což dokazoval i na velkých cyklistických závodech. Např. na MS v roce 2012 byl sedmý. Na domácích šampionátech si dojel pro pět mistrovských titulů. Čtyřiatřicetiletý cyklista si však dnešního úspěchu váží ze všeho nejvíc. "Úspěch z Minsku řadím hodně vysoko. Jsem několikanásobný mistr republiky, ale tohle je větší závod. A přece jen mám medaili. Na světě jsem byl sedmý, což je hezké, ale bez medaile. S tou je to něco jiného, speciálního," podotkl Bárta.

Měl i trochu štěstí, protože čtvrtý závodník za ním zaostal jen o vteřinu! Naopak na vítěze Kirijenka ztratil na 28,6 km dlouhé trati 37 vteřin. "Znal jsem mezičasy Kirijenka a snažil jsem se jet podle toho. Ze začátku jsem se snažil jet rychle, ale nepřepálit. Letos mi ale chybí dlouhé časovky a musel jsem trošku zpomalit. Možná jsem mohl začít trochu pomaleji, ale třetí místo je dobré. Placka se počítá," usmíval se Bárta v cíli. "Ani nevím, že je čtvrtý za mnou o sekundu. Ono je to ale nakonec stejně jedno," dodal člen české stáje Elkov-Author.

Jestliže v minulých dnech získali čeští sportovní střelci vždy nějakou medaili, tentokrát vyšli na prázdno.
Medaile bychom se však dnes mohli dočkat od kanoisty Martina Fuksy, který je velkým favoritem na trati 1000m.

Evropské sportovní hry v Minsku

Badminton:
   Muži:
   Čtyřhra:
   Skupina C:
   Kaisti, Larkimo (Fin.) - Janáček, Švejda (ČR) 2:0 (20, 12)

Ženy:
   Dvouhra:
   Skupina B:
   Tomalová (ČR) - Popeová (Lot.) 2:0 (15, 6).

Smíšená čtyřhra:
   Skupina A:
   Burkartová, Schaller (Švýc.) - Bášová, Bitman (ČR) 2:1 (-16, 19, 16).

Silniční cyklistika:
   Muži:
   Časovka (28,6 km): 1. Kirijenka (Běl.) 33:03, 2. Oliveira (Portug.) -28, 3. Bárta -37, ...8. Otruba (oba ČR) -1:43.

Ženy:
   Časovka (28,6 km): 1. Reusserová (Švýc.) 36:17, 2. Blaaková (Niz.) -1:15, 3. Simmondsová (Brit.) -1:27, ...23. Nosková -4:45, 24. Machačová (obě ČR) -4:51.