Straka zažil hrozivý úvod. Plzni se vzdaluje obhajoba titulu

15.03.2019
Plzeň je v krizi. Po vypadnutí v Evropské lize s Dinamem Záhřeb a prohře na Spartě přišla další porážka. A asi nejvíce nečekaná. Hráči Viktorie dnes nestačili na Teplice.

FK Teplice - Viktoria Plzeň 2:1 (2:0)

Všichni diváci se ještě pořádně neusadili a už padl gól. Po centru teplického Moulise otevřel Hora ve skluzu skóre. Hosté se snažili co nejdříve vyrovnat, ale střely Chorého a následně Čermáka ke gólu nevedly. Plzeňské hráče to ale nijak nezastavilo v útočném snažení a přicházely další šance (Hořava, Petržela), paradoxně však padla branka na druhé straně. Po akci Hory s Jindráčkem se dostal míč k osamocenému Moulisovi, který se nemýlil.
A znovu mohli hosté snížit, ale Limberský, Petržela ani Pačinda své fanoušky, kteří za nimi vážili cestu na sever, zatím nepotěšili.
To se jim povedlo až v 62. minutě, když se z hranice velkého vápna trefil Hrošovský.
Plzeň měla nadále převahu, ale nedokázala jí zužitkovat v nějaký gól.

Pokud Slavia vyhraje v Příbrami, uteče Plzni už na devět bodů. A jestli se podaří Spartě zvítězit doma nad Olomoucí, přiblíží se Západočechům na šest bodů.

Branky: 5. Hora, 32. Moulis - 62. Hrošovský. Rozhodčí: Hrubeš - Myška, Flimmel. ŽK: Shejbal, Žitný, Grigar - Limberský, Chorý, Hubník, Bakoš. Diváci: 3138.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Hyčka - Hora, Soungole (65. Hošek), Trubač (65. Žitný), Moulis (83. Čmovš) - Kuchta, Jindráček. Trenér: Hejkal.
Plzeň: Hruška - Havel, Hubník, Pernica, Limberský - Pačinda (58. Bakoš), Hořava, Čermák, Hrošovský, Petržela (82. Kayamba) - Chorý (58. Beauguel). Trenér: Vrba.

Horší start nového angažmá nemohl trenér Karviné František Straka zažít. Už v páté minutě prohrávali jeho svěřenci na Dukle 2:0...

Dukla Praha - MFK Karviná 2:1 (2:1)

Po kontaktu domácího Miloševče s karvinským Čoličem v pokutovém území odpískal rozhodčí proti hostům penaltu, kterou Djuranovič ve 3. minutě proměnil. Za dvě minuty nacentroval Hadaščok míč do vápna, kde se nejlépe zorientoval Miloševič a hlavičkou překonal brankáře Berkovce.
Pak se dlouhé minuty nic nedělo, až ve 32. minutě Wágner přesně zamířil k tyči. Ten samý hráč mohl ještě do přestávky vyrovnat, ale jeho střela šla jen nad břevno.
Ve druhé půli byly na obou stranách šance, ty ale ke gólům nevedly.
Dukla tak v tabulce předhonila Karvinou a přenechala jí poslední příčku.

Branky: 3. Djuranovič z pen., 5. Miloševič - 32. Wágner. Rozhodčí: Julínek - M. Podaný, Vlček. ŽK: Djuranovič, Podaný - Smrž, Čolič, Záhumenský. ČK: 90.+3 Djuranovič. Diváci: 1123.

Dukla: Hruška - Ostojič, Bezpalec, Souček - J. Podaný, Doumbia (46. Tetour), Hanousek, Holík (70. González), Miloševič - Hadaščok (90.+1 Douděra), Djuranovič. Trenér: Skuhravý.
Karviná: Berkovec - Čolič, Rundič, Djordjevič, Záhumenský - Bukata (46. Budínský), Smrž - Galuška, Lingr (70. Suchan), Guba (58. Ba Loua) - Wágner. Trenér: Straka.