reklama

Stihne Berdych Grand Slam v Paříži?

20.05.2019
Naše tenistky nám neustále dělají radost. Snad týden co týden některá z nich dosáhne mimořádného úspěchu. Naposledy zvítězila v Římě Karolína Plíšková. Předtím si ve Stuttgartu vítězství připsala Petra Kvitová. Obě tyto hráčky ještě mají turnajové výhry z předešlých měsíců. Když se těmto světovým hráčkám nedaří, nahradí je Markéta Vondroušová (finále v Budapešti a Istanbulu) či Karolína Muchová (finále v Praze). Zkrátka na ženy je spoleh.

U mužů je to ale horší. Proto jako na smilování čekáme, až se opět na kurty vrátí Tomáš Berdych. Tento bývalý dlouholetý člen světové desítky, který po skvělém začátku tohoto roku (finále v Dauhá, semifinále v Montpelier), musel znovu ohlásit odpočinek kvůli bolavým zádům. A už více jak dva měsíce se neukázal na tenisových dvorcích...

Vypadá to ale, že už je z nejhoršího venku.
„Ahoj lidi, jsem rád, že můžu být opět v procesu v gymu. Bohužel turnaj v Lyonu musím vynechat, musím být trpělivý a dělat ta správná rozhodnutí,“ napsal Berdych na sociální sítě ohledně probíhajícího turnaje ve Francii.
Pořád je tu ale naděje, že se objeví na jiném francouzském turnaji, na tom nejslavnějším v Paříži, který začíná tuto neděli.

Může se však stát, že 32letého tenistu uvidíme až na travnatých dvorcích, na kterých se hrává až v červnu.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz