Stanley cup letos do Česka nezavítá. Boston nezvládl rozhodující zápas

13.06.2019
Tak blízko, blizoučko byli David Pastrňák a David Krejčí k zisku nejslavnější hokejové trofeje světa. Stačilo doma v sedmém rozhodujícím zápase porazit St. Louis a mohli začít slavit. Jenže "Bluesmani" chtěli poprvé v historii klubu získat tento cenný pohár a nakonec jim to vyšlo. Jejich vítězství je o to šokující, že ještě v lednu byli nejhorším týmem NHL a spíše to vypadalo, že mohou na účast v play-off zapomenout. "Neuvěřitelný rok. Nemám slov. Kde jsme se nacházeli a kde jsme teď... Nikdy jsem tenhle dres nenosil s větší hrdostí," řekl obránce St. Louis Alex Pietrangelo. "Podceňovali nás. Věděli jsme, že nám nikdo nedával šanci, ale věřili jsme jeden v druhého a na ničem jiném nezáleželo," dodal devětadvacetiletý Kanaďan.

Dobrý základ k zisku Stanley cupu udělali hráči St. Louis už v první třetině, kterou vyhráli 0:2. A přitom domácí byli lepší v počtu střel na bránu 12:4, jenže brankář hostí Binnington se překonával.
Ve skvělém výkonu pokračoval 25letý gólman i v druhé třetině, napodobil ho však i jeho protějšek, a tak se diváci gólu nedočkali.
Do branek to začalo padat až v posledním dějství. Dva ze tří gólů dali hosté, takže nebylo o držitelích Stanley cupu žádných pochyb. Dvě minuty před koncem Boston už jen snížil na konečných 1:4. Asistenci si připsal Krejčí, který po zápase poskytl novinářům pár vět. "I po první třetině jsem si myslel, že se z toho dostaneme. Je to hodně těžké. Určitě nejtěžší prohra v kariéře," uvedl Krejčí.

Pastrňák si tak musí počkat na trofej do dalších let, Krejčí už jednu z roku 2011 má.
„Je těžké hledat slova. Není to lehké. Jsem si jistý, že si to každý představoval jinak. Věřili jsme, že ten večer bude náš. Ale to je sport. Musíte to vzít a jít zase dál,“ řekl v kabině po posledním zápase bostonský kapitán Zdeno Chára.

Boston Bruins - St. Louis Blues 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 58. Grzelcyk (Krejčí) - 17. R. O'Reilly (Bouwmeester, Pietrangelo), 20. Pietrangelo (Schwartz), 52. B. Schenn (Tarasenko, Schwartz), 56. Sanford (D. Perron, R. O'Reilly). Rozhodčí: Dwyer, Rooney - Cherrey, Amell. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Střely na branku: 33:20. Diváci: 17 565. Konečný stav série: 3:4.

Boston: T. Rask - McAvoy, Chára, Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore - Pastrňák, Bergeron, Marchand - Kuhlman, Krejčí, DeBrusk - Heinen, Coyle, M. Johansson - Acciari, Kuraly, Nordström. Trenér: Bruce Cassidy.

St. Louis: Binnington - Pietrangelo, C. Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Edmundson, Dunn - Tarasenko, B. Schenn, Schwartz - D. Perron, R. O'Reilly, Sanford - Blais, Bozak, Maroon - A. Steen, Sundqvist, Barbašev. Trenér: Craig Berube.