reklama

Špotáková míří do Ostravy, kde je nejlepší divácké publikum

13.06.2019
"Při mítinku Diamantové ligy v Římě minulý týden jsem si uvědomila, že bych ráda závodila před domácím publikem. Po dlouhém tréninkovém období mám chuť závodit, a protože je Zlatá Tretra divácky nejlepší mítink na světě, rozhodla jsem se do Ostravy přijet. Už se moc těším," uvedla Barbora Špotáková.

Dvojnásobná maminka tak bude mít možnost oplatit mimo jiné porážku své budoucí nástupkyni Nikole Ogrodníkové, s kterou prohrála o půl metru právě v Římě.

Pro Špotákovou to už bude devátá zastávka v Ostravě. V letech 2007 a 2012 mítink Zlatá tretra vyhrála a při dalších pěti účastích se dostala na medailové pozice. Naopak její poslední zastávka na vítkovickém mítinku jí příliš nevyšel, skončila až pátá.

Po mateřské pauze se k závodění vrátila koncem května v Kolíně nad Rýnem, kde hned splnila výkonem 63,85 metru limit pro mistrovství světa v Dauhá. Poté následovala zmíněná Zlatá liga v Římě.

Kromě Ogrodníkové se Špotáková v Ostravě střetne např. i s olympijskou vítězkou z Ria de Janeira Chorvatkou Sarou Kolakoouá či s autorkou nejdelšího hodu loňské sezony Australankou Kathryn Mitchellová.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz