reklama

Sparťanští "fanoušci" se zase předvedli...

20.05.2019
Kromě titulu Slavie a záchrany Slovácka a Opavy se po fotbalovém víkendu mluví i o chování sparťanských fanoušků.

Fandové "kotelníci" Sparty už před zápasem svého klubu proti Jablonci avizovali, že budou protestovat tím, že budou určitou část zápasu mlčet. Tato forma protestu je jistě přijatelná a i lehce pochopitelná vzhledem k rozpačitým výkonům letenských hráčů. Jenže z kotle začaly létat dýmovnice a poté dokonce jeden z "fanoušků" hodil dělbuch pod sebe, kde následně explodovaly dvě sedačky. V tu chvíli byla skvělá reakce ostatních fandů, kteří začali sborově skandovat „H*vada, H*ovada.“

I reakce policie byla velmi rychlá. Její příslušníci okamžitě našli viníka. „Pětačtyřicetiletého muže se kriminalistům ještě během zápasu podařilo ztotožnit a ten je teď podezřelý z trestného činu výtržnictví, za což mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Jakou pyrotechniku pachatel použil, se zatím ještě neví,“ prozradil tiskový mluvčí Policie ČR Jan Daněk.

A do třetice správná reakce. Tentokráte ze strany letenského klubu. „Něco takového je na fotbalovém stadionu neakceptovatelné. Cílem nás všech je, aby bylo vyprodáno a tohle je věc, která lidi od návštěvy Sparty odrazuje,“ vyjádřil se k celé situaci tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

A musíme zmínit ještě čtvrtou reakci, která zaslouží potlesk. Hráči Sparty po vítězství 2:0 nešli poděkovat kotli za podporu, naopak děkovali ostatním ochozům, které fandily a slušně.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz