reklama

Sparťanští fandové se musí venku dva měsíce chovat slušně, jinak jim dá disciplinárka zaracha

11.02.2019
Možná si ještě vzpomenete na podzimní prvoligový zápas Příbram - Sparta. Nejde ani tak o výsledek, který skončil 1:1, ale spíše o chování sparťanských fandů. Příznivci letenských třikrát přerušili utkání, nejdříve vhazovali světlice a pak dokonce na domácího gólmana Kočího sněhové koule...

Za tato extempore dostala Sparta pokutu 200 tisíc korun a navíc jí byl vyměřen další trest v podobě uzavřeného sektoru pro její fanoušky v následujícím venkovním utkání. A protože zápas Příbram - Sparta se odehrál v posledním kole podzimní části první ligy, přenesl se tento trest až do "jara".
Jenže Sparta požádala Disciplinární komisi o prominutí tohoto trestu a ta jí vyhověla, takže při pondělním (18. 2.) zápase s Duklou se mohou hráči těšit aspoň na nějakou kulisu, protože zpravidla na Julisce bývá komorní atmosféra.

Disciplinárka sice rozhodla, že fandové mohou Spartu doprovázet na venkovních utkáních, ale má to jeden háček. Pokud během následujících dvou měsíců příznivci Sparty něco provedou, změní se podmínečný trest automaticky na nepodmíněný.

Do tohoto období se kromě zápasu na Dukle vejdou další tři venkovní utkání Sparty - v Liberci, Mladé Boleslavi a Teplicích. Tak snad to nebudou "fandové" (spíše by se hodilo jiné pojmenování) tak mocně v sobě držet a nevypustí pak "páru" v derby na Slavii (13. 4.).

foto: Info.cz
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz