reklama

Sparťanský objev Hložek chybí v nominaci jednadvacítky. Proč?

12.03.2019
Nejenom trenér reprezentačního áčka Jaroslav Šilhavý dnes oznámil nominaci. Jména české "21" vyjmenoval na tiskové konferenci i její kouč Karel Krejčí. Naše mladé hráče čeká od 19. do 26. března soustředění ve Španělsku. V jeho rámci odehrají mladíci přípravné zápasy s Islandem (22. března) a Mexikem (25. března).

Karel Krejčí v minulé sezoně trénoval reprezentační dvacítku a do vyšší kategorie si s sebou "bere" většinu hráčů.

Zatím však v nominaci chybí sparťanská hvězdička posledních týdnů Adam Hložek. "Na březnový termín jsme se dohodli, že přednost dostane sedmnáctka a devatenáctka. Trenéři se pak domluvili, že posílí sedmnáctku, kterou čeká kvalifikace o postup na mistrovství Evropy," vysvětlil nepřítomnost 16letého hráče Krejčí.
Zato však v nominaci neschází Hložkovi spoluhráči ze Sparty - Drchal a Plechatý. Naopak Krejčí nemůže počítat s Alexem Králem, kterého si do dospělého áčka zvolil Jaroslav Šilhavý.

V nominaci jednadvacítky jsou i hráči, kteří nejsou českým fanouškům příliš známí, např. brankář Jan Letáček z druholigových Pardubic, obránce Jan Král z německého Aue či další brankář Martin Jedlička, který působí v Dunajské Stredě.

   Nominace reprezentace do 21 let (Přípravné zápasy s Islandem a Mexikem U20 ve Španělsku)

   Brankáři: Martin Jedlička (Dunajská Streda), Jan Letáček (Pardubice), Matouš Trmal (Slovácko).

   Obránci: David Douděra (Dukla), Libor Holík (Zlín), Matěj Chaluš (Příbram), Jan Král (Aue), Dominik Plechatý (Sparta), Daniel Souček (Dukla).

   Záložníci: Pavel Bucha (Mladá Boleslav), Denis Granečný (Ostrava), Dominik Janošek (Slovácko), Ladislav Krejčí (Brno), Jan Matoušek (Příbram), Michal Sadílek (Eindhoven), Antonín Vaníček (Bohemians), Patrik Žitný (Teplice).

   Útočníci: Václav Drchal (Sparta), Martin Graiciar (Fiorentina), Ondřej Šašinka (Ostrava).
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz