reklama

Sparta získala špílmachra. Na Letnou přichází Trávník

14.06.2019
Už několik týdnů se spekulovalo o příchodu záložníka Jablonce Michala Trávníka do Sparty. A dnes se tyto spekulace potvrdily. Letenský klub podepsal se šikovným záložníkem tříletou smlouvu. Tento 25letý reprezentant se tak stal už čtvrtou posilou Sparty na příští sezonu. V minulých týdnech uzavřeli se Spartou kontrakt útočník Libor Kozák, záložník Ladislav Krejčí a obránce Andreas Vindheim.

Poté co se potvrdilo, že střední záložník a kapitán Bořek Dočkal nestihne kvůli zranění začátek příštího ročníku první ligy, musela Sparta najít adekvátní náhradu a tou by Trávník jistě měl být. "Michal je technicky velmi dobře vybavený, pracovitý a týmový hráč. Má přehled ve hře a je nebezpečný ve finální třetině hřiště, kde dokáže branky připravovat i sám střílet," řekl sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický. "S jeho příchodem se výrazně zvýší konkurence ve středu zálohy," dodal.

Trávník odehrál v Jablonci čtyři roky. I přes zranění mu nejlépe vyšla loňská sezona, v které vstřelil deset branek a na stejný počet gólů i přihrál. Dospělou kariérou odstartoval na Slovácku. "Jsem šťastný, že už to dopadlo a budu hrát za Spartu," prohlásil Trávník. "Tomáš Rosický na mě při jednání zanechal obrovský dojem. Těším se i na spolupráci s trenérem Václavem Jílkem, kterého znám z národního týmu do jednadvaceti let," přidal.

Odchovanec FK Mutěnice už má na kontě i pět startů za seniorskou reprezentaci.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz