reklama

Sparta ulovila reprezentanta

18.06.2019
Hokejová Sparta to myslí s návratem na přední příčky extraligy opravdu vážně. Dnes představila další posilu na příští sezonu. Tou se stal reprezentační útočník Michal Řepík, který se do pražského klubu vrací po osmnácti měsících.

„Oslovil jsem ho hned po nástupu do funkce ve Spartě, ač nerad podobné věci řeším před mistrovstvím světa,“ říká sportovní ředitel Sparty Petr Ton. „Michal si tehdy vážil naší nabídky, ale chtěl ještě rok pokračovat v zahraničí."  Vše se však změnilo po příchodu sparťanské legendy Jaroslava Hlinky na post sportovního manažera. "Po příchodu Jardy Hlinky se ale šance na spolupráci otevřela znovu a nakonec jsme se dohodli. Dobře se spolu znají, hráli spolu v jedné lajně," dodává Ton.

Řepík patří v posledních letech k pravidelným účastníkům mistrovství světa, takže je jisté, že by se měl díky kvalitám a zkušenostem stát jedním z tahounů týmu. „Jsem připravený stát se jedním z lídrů a věřím, že společně dosáhneme v nové sezoně na úspěch,“ dodává třicetiletý útočník.

Sparta už potřebuje úspěch jako sůl. Poslední mistrovský pohár zvedali sparťanští hráči nad hlavy před dvanácti lety. Řepík si tyto pocity prožil před třemi lety s Libercem. Jinak působil např. i ve Slovanu Bratislava, ruském Viťazu Podolsk či finském Pelicans Lahti.

Řepík je pátou posilou Sparty. Dosud přivedla Vladimíra Růžičku z Chomutova, Davida Dvořáčka z Prostějova, Matúše Sukeľa ze Slovanu Bratislava a Martina Dočekala z Komety.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz