reklama

Sparta opět lovila ve švédských vodách. Na Letnou přichází Vindheim

22.05.2019
Před koncem loňského roku získala pražská Sparta krajního záložníka Davida Moberga Karlssona ze Švédska. Tento 25letý reprezentant se během jara předvedl dobrými výkony. A možná i proto se na Letné rozhodli, že zkusí znovu ve Skandinavii štěstí a zajistili si služby norského pravého obránce Andrease Vindheima ze švédského klubu Malmö FF.

Právě pravá strana je jedním z postů, s kterým nebyli na Spartě příliš spokojení. Na tomto místě nastupoval během jarních odvet a současné nadstavby především Zahustel. Jeho výkony však byly nepřesvědčivé.

„Andreas je velmi dobře vybavený na post pravého beka, a to jak fyzicky, tak pohybově. Nevynechá jedinou příležitost ve sprintu podpořit útok, má velmi dobrý cílený centr,“ řekl sparťanský sportovní ředitel Tomáš Rosický pro klubový web.

Vindheim se začne se Spartou připravovat během letní přípravy. Včera v Praze absolvoval zdravotní testy, které dopadly na výbornou. „Cítím se velmi dobře. Už nějakou dobu jsem o zájmu Sparty věděl. Jsem velmi rád, že přestup vyšel,“ řekl Vindheim, který má ve sbírce dva tituly (2016 a 2017) s Malmö.
S tímto švédským klubem nastupoval i v Evropské lize. A právě v soubojích proti Chelsea zaujal sparťanké skauty. "Má mentalitu vítěze. Zároveň ve Švédsku působil v klubu, který má v tamní lize podobné postavení jako Sparta v Česku, očekávání fanoušků a tlak od veřejnosti tak dobře zná a nepřekvapí ho. V třiadvaceti letech je navíc ve věku, kdy by se měl nadále zlepšovat a růst v kariéře… Jsme moc rádi, že se stává sparťanem,“ poznamenal Rosický.

Původně si Sparta pomýšlela získat na post pravého obránce Tomáše Holeše z Jablonce, nakonec ale dala přednost norskému hráči. Navíc to vypadá, že Holeš už se předběžně dohodl se Slavií...
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz