reklama

Sparta může směle vstoupit do jara, do obrany získala kvalitní posily

07.01.2019
Do jarní části první fotbalové ligy vstoupí FK Jablonec velmi oslaben. Po odchodu Lukáše Masoupusta do Slavie zmizí z jeho sestavy i dva stabilní obránci Matěj Hanousek a David Lischka, kteří míří na pražskou Letnou.

Pro Spartu je to naopak skvělá zpráva, protože, popravdě, obránci nepatřili k těm, na které se mohla během podzimu spolehnout (i když...ani záložníci či útočníci nebyli vždy velkou jistotu k dosažení úspěchu...), a proto bylo důležité defenzívu kvalitně okysličit.
Oba jsou to kvalitní hráči, kteří v minulé sezoně pomohli Jablonci dostat se do evropských pohárů. I v letošním ročníku si drží vysoký standart, 25letý Hanousek odehrál všechny podzimní prvoligové zápasy, o čtyři roky mladší Lichka má o zápas méně, ale zase se mu povedlo vstřelit dva góly.
Oba mají velkou šanci na základní sestavu, protože kromě Costy ostatní beci (Radakovič, Kaya, Štětina, Chipciu či Čivič) podávali nestabilní výkony.
„Rok 2018 pak byl pro mou kariéru zlomový. Moc jsem si to v Jablonci užil a všem bych za to chtěl poděkovat. Spoluhráčům, realizačnímu týmu a klubu, že jsem tady mohl hrát. A díky tomu všemu se naskytla možnost jít do Sparty,“ je nadšen Lischka z nového angažmá.
„V Jablonci jsem se našel. Sednul jsem si s kabinou lidsky a výkony na hřišti asi taky nebyly špatný. Mám v hlavě plno věcí, co jsme tady s klukama zažili. Ať už tu jízdu v roce 2018, kdy jsme všechno dohnali, tak i teď když se nám dařilo, účast v Evropské lize a tak. Zažili jsme tady toho spolu hrozně moc a na to budu vždycky hrozně rád vzpomínat,“ podotýká Hanousek, který strávil v severočeském klubu tři a půl sezony.

Sparta tak pokračuje v mírném "počešťování" kádru, jak už naznačoval nový sportovní ředitel Tomáš Rosický. Už minulý týden přišel na Letnou z Bohemians 1905 Martin Hašek.

Jablonec jako kompenzaci dostal možnost, aby se hostování Sparťana Davida Hovorky změnilo v přestup. „Nabídka Sparty byla ekonomicky nadstandardní a navíc jsme také uplatnili opci na Davida Hovorku, který se brzy stane naším hráčem," prozradil šéf severočeského klubu Miroslav Pelta. Podle informací Sport.cz by Jablonec za každého hráče měl dostat třicet milionů korun. "Davidovi s Matějem děkuji za výkony v Jablonci a přejeme jim hodně štěstí v další kariéře," dodává Pelta.

"Zatím odešli tři hráči základní sestavy, což je podle mě dost na to, že máme před jarní částí krátkou přípravu. Musíme se s tím vyrovnat. Trenéři se tím sice dostávají na tenký led, ale to je život," podotýká k přestupům jablonecký trenér Petr Rada.

Možná to ale ještě není konec s pohybem v jabloneckém kádru směrem ven. Spekulace, že by mohl severočeský klub opustit jeho nejlepší hráč podzimu Michal Trávník, neutichly... Jablonec asi nečeká lehké jaro...
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz