reklama

Sparta chce medaili. Koupila další hvězdu

25.06.2019
Minulý týden se hokejová Sparta Praha dohodla s reprezentantem Michalem Řepíkem. A dnes představila dalšího hvězdného útočníka. Z Liberce přichází Marek Kvapil.

Čtyřiatřicetiletý forvard měl ještě rok působit v severočeském klubu, ale nakonec se s Liberecem dohodl na ukončení smlouvy. Hokejoví fanoušci byli zvědaví, kam jeho další kroky povedou a spíše tipovali zahraničí. Přestup do Sparty je tak pro mnohé překvapením. „Se Spartou jsem koketoval už v minulosti jako junior i rok a půl zpátky, když jsem se vracel z Ruska. Přiznávám, že mě to do klubu táhlo už dřív. Oblékat dres Sparty vnímám jako obrovskou výzvu ve své kariéře. Moc se na působení v Praze těším stejně jako na zápasy před tradičně zaplněným hledištěm domácí O2 areny," prohlásil Kvapil pro oficiální stránky klubu.

Kdyby se Kvapil v loňské sezoně nezranil, mohl se možná stát nejproduktivnějším hráčem extraligy, takhle byl "jen" druhý za Milanem Gulašem z Plzně. „Když jsme se dozvěděli, že je tento hráč volný na trhu, začali jsme ihned jednat. Jsme strašně rádi, že jsme se dokázali na spolupráci domluvit s jedním z nejlepších hráčů minulé sezony. Marek dlouhodobě patří k nejproduktivnějším hráčům, ať už to bylo v Brně, nebo loni v Liberci," říká sportovní ředitel Petr Ton.

Kromě Liberce si Kvapil zahrál v extralize i za Slavii, Vítkovice a Brno. Avšak má za sebou i několik angažmá v ruské KHL  - Čerepovec, Medveščak Záhřeb, Nižněkamsk, Chabarovsk a Dynamo Moskva. S posledně jmenovaným týmem získal i dva mistrovské tituly (2012 a 2013). Ten získal před dvěma lety i s Kometou. Avšak nejcennější medaili má z roku 2010, kdy s nároďákem získal na MS zlato.
Určitě by se ve Spartě nezlobili, kdyby se mu povedlo zvednout mistrovský pohár i v novém působišti. „Od Marka si slibujeme nejen produktivitu, ale celkově ho vnímáme jako jednu z největších hvězd extraligy. Tím pádem v něm vidíme jednoho z potenciálních tahounů a lídrů týmu," dodává Ton.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz
  • Voráček jde do Pardubic

    21.11.2019 | Po přečtení titulku si možná někteří plácnou do čela a řeknou si: Co blbne?! Opustit NHL a jít do extraligy. Dát sbohem Philadelphii a přijmout nabídku...číst dále