reklama

Slovácko nepotvrdilo senzační výhru na Spartě. Doma prohrálo s nováčkem...

21.07.2019
Po posvícení přichází prů... , mohou si říci v Uherském Hradišti, kde hraje své domácí zápasy prvoligové Slovácko. Když se jeho hráčům povedlo minulý týden zvítězit na Spartě 2:0, ihned trenér Slovácka Martin Svědík podotkl, že bude potřeba toto nečekané vítězství potvrdit doma proti nováčkovi z Českých Budějovic. Nepovedlo se a Jihočeši tak mohou slavit první výhru po návratu do první ligy.

FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 0:2 (0:1)


Domácí posílení výhrou ze Sparty vstoupili do utkání aktivněji. Územní převahu však nedokázali zúročit ve vedoucí gól. Toho se dočkali hosté z první vážnější akce. Domácí obrana zaspala při centru do vápna, míče se zmocnil Provod, který vstřelil svůj premiérový gól v první lize.
Inkasovaná branka přenesla na domácí hráče nervozitu, špatně si přihrávali a tím si nevytvořili žádné šance na vyrovnání.

Do druhé půle vstoupili slováčtí hráči jako vyměnění, zlepšili pohyb a dostávali se i do šancí. Avšak při střelách Dvořáka a poté Navrátila jim chyběla větší přesnost.
Domácí nadále "bušili" do jihočeské defenzívy, ale bez efektu.
To hosté z ojedinělé akce zvýšili díky Táborskému na konečných 2:0.

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Po vítězství na Spartě jsem hráčům vštěpoval, že nás čeká těžší duel. Ale nic se nám v něm nedařilo. Ani vstup do utkání nebyl bůhvíjaký, vše umocnil vedoucí gól soupeře. Prohrávali jsme souboje, chyběl nám pohyb a obecně kvalita hry. Po přestávce se naše hra trochu zlepšila, Budějovice ji hodně takticky kouskovaly a tím tupily náš nápor. Udělali jsme moc nevynucených chyb. Byl to celkově špatný výkon, musíme se za něj divákům omluvit."

David Horejš (trenér Českých Budějovic): "Hodnotí se mi to dobře. Věděli jsme, že Slovácko vyloupilo Letnou, chtěli jsme být aktivní a chytnout začátek. To se nám povedlo, vedoucí gól nás uklidnil, domácí z toho znervózněli, my jsme takticky zvládli i druhý poločas, celkově jsme domácí zaskočili a moc si tohoto vítězství vážíme. Budeme s pokorou pracovat dál."

Branky: 18. Provod, 85. Táborský. Rozhodčí: Lerch - Blažej, Kříž. ŽK: Daníček - Kulhánek, Javorek, Novák, Kladrubský. Diváci: 4 089.

Slovácko: Trmal - Juroška (82. Krejčí), Šimko, Hofmann, Reinberk (41. Divíšek) - Havlík, Daníček - Petržela (66. Vasilijev), Navrátil, Kalabiška - Dvořák. Trenér: Svědík.
Č. Budějovice: Staněk - Čolič, Havel, Novák, Kladrubský - Havelka, Kulhánek - Schranz (70. Mršič), Javorek (86. Čavoš), Provod - Ledecký (79. Táborský). Trenér: Horejš.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz