reklama

Slovácko má nového trenéra. Z Jihlavy přichází Svědík

05.11.2018
Jen dva zápasy vydržel na lavičce Slovácka Petr Vlachovský, který nahradil vyhozeného Michala Kordulu. Je však pravda, že od začátku se mluvilo o tom, že Vlachovský je jen záskok. A ten nyní skončil. Jako nového trenéra dnes Slovácko představilo Martina Svědíka, který až doteď trénoval druholigovou Jihlavu, kterou opouští na druhém místě. "Zájem Slovácka vnímám jako ocenění mé trenérské práce. Jsem rád, že se kluby domluvily a já mám šanci vrátit se do první ligy," uvedl Svědík, který už má prvoligové zkušenosti jako trenér z Ostravy a Mladé Boleslavi.
Z Jihlavy určitě neodchází ve zlém. "Martin v Jihlavě během necelého roku odvedl velký kus kvalitní práce. To se netýká jen sportovních výsledků, ale celkového nastavení práce prvního mužstva, což byl také jeden z jeho úkolů. Jeho práce měla přesah i do klubové akademie. Martin má vítěznou mentalitu, tvrdě pracuje a takovou také vytvořil v týmu atmosféru. Již od léta mi bylo jasné, že je to jen otázka času, kdy Martin odejde, protože v FCV během jara ukázal své schopnosti a podobně kvalitních trenérů, kteří mají za sebou výsledky, v Česku moc není," podotkl ředitel jihlavského klubu Jan Staněk.
Svědík ale ještě v tento pátek povede Jihlavu v zápase proti Ústí nad Labem. Pak už ho ale na poslední zápas proti Pardubicím nahradí asistent Michal Šmarda. Jméno nového kouče oznámí jihlavský klub během prosince.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz