reklama

Slávistky se nelekly Bayernu, natož vysoké návštěvy

22.03.2019
Skvělý zážitek mají za sebou fotbalistky pražské Slavie, které ve čtvrtfinále Ligy mistryň remizovaly v pražském Edenu s mnichovským Bayernem 1:1.

Uhrát remízu s takovým fotbalovým gigantem je jeden z největších úspěchů českého ženského fotbalu v historii. Německý tým sice měl během zápasu herní převahu a míč více na svých kopačkách, domácí hráčky však dobře bránily a zároveň dokázaly i občas nebezpečně zaútočit. Z jedné jejich ofenzívy padl i vyrovnávací gól. V 72. minutě se Kateřina Svitková napřáhla a zdálky vyslala na bránu točenou střelu, kterou neměla německá gólmanka šanci chytit.
Jen pro úplnost, první gól padl o deset minut dříve zásluhou Rolföové.

Slávistky si tak vypracovaly zajímavou šanci pro odvetu, která se uskuteční za týden ve středu. Za německý tým už by mohla i nastoupit česká reprezentantka Lucie Voňkova, která právě dříve hrála za Slavii.

Nerozhodný výsledek však není to jediné, na co budou slávistky vzpomínat. Husí kůži po těle jim dělala i vysoká návštěva v Edenu. Na jejich duel s Bayernem bylo zvědavo 6822 diváků, což je nový rekord návštěvy na ženském fotbale v Česku. Pořadatelé vůbec s takovým náporem diváků nepočítali, a tak původně byl pro fanoušky přichystát pouze jeden vstup na stadion. "V současné Slavii je možné doslova vše. Návštěva 6 - 8000 na ženský fotbal v ČR je něco neskutečného. Jakkoliv jsme si to přáli, klub to trochu zaskočilo. Omlouváme se. Moc děkujeme jménem vedení klubu a děvčat týmu za úžasnou podporu!" napsal Tvrdík na svůj Twitter v souvislosti s problémy při pomalejším vstupu na stadion.

Nejvíce však bude mít ve vzpomínkách tento zápas 23 letá střelkyně Svitková. Nejenom kvůli tomu krásnému gólu, co vstřelila. Ale navíc vstupovala do zápasu jako Fotbalistka roku (předávání bylo v pondělí) a ještě v den utkání měla narozeniny! "Tohle byl můj nejsilnější zážitek, asi to už nic nepřekoná. Tolik diváků jsem opravdu nečekala a bylo neuvěřitelné před nimi hrát," rozplývala se později v rozhovoru pro oficiální web Slavie.

foto: UEFA.com
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz