Slávisté zachránili zápas v poslední minutě!

07.08.2018
Slavia chytila od začátku sezony v domácí lize dobrou formu. Jak na tom ale opravdu je, měl ukázat pohárový zápas s Dynamem Kyjev.

Už ve 3. minutě chtěl ukázat Kyjev, že to myslí s postupem vážně a předvedl zajímavou akci díky Garmaševovi a Besjedinovi, brankář Kolář však nebezpečnou situaci zachránil.

Ve 26. minutě naopak Kolář zaváhal při rozehrávce a měl co dělat, aby svou chybu napravil a před dotírajícím Besjadinem míč odkopl.

V 64. Slávista Stoch zacentroval do pokutového území, kde nejvýše vyskočil Zmrhal, ale zamířil jen těsně vedle horního rohu ukrajinské branky.
Po chvíli to zkoušel Hušbauer zdálky, ale jeho pumelice branku netrefila.

Slavii se bohužel nepodařilo udržet čisté konto, v 82. minutě Verbič z úhlu dokázal překonat brankáře Koláře - 0:1.

Ke konci zápasu měl ještě šanci Deli, ale jeho hlavička si místo v brance nenašla.

Už to vypadalo, že Slavia se bude muset před svým soupeřem sklonit, ale nakonec se povedl zázrak. V poslední minutě byl v pokutovém území faulován Tecl a Hušbauer penaltu s přehledem proměnil - 1:1!

Branky: 93. Hušbauer (pen) - 82. Verbič (Sydorčuk)
Karty:   86. Hušbauer (SLA), 89. Coufal (SLA) – 65. Bujalskij (DKY)

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček, Hušbauer – Stoch, Sýkora (86. Olayinka), Zmrhal (80. Baluta) – Škoda (61. Tecl)
FC Dynamo Kyjev: Bojko – Kedziora, Burda, Kádár, Morozjuk – Sydorčuk, Garmaš, Bujalskij (68. Šepeljev) – Verbič, Besjedin, Cygankov (90. Andrijevskij)