Slávisté jsou doma stoprocentní, nová posila se uvedla gólem

15.09.2019
Před prvním zápasem Ligy mistrů s Interem Milan se Slavia naladila výhrou. Nedala se jako Sparta či Plzeň překvapit od Slovácka a doma si ponechala všechny tři body.

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský nechal před zmiňovaným zápasem v Miláně odpočívat reprezentanty Tomáše Součka, Lukáše Masopusta či Jana Bořila. Naopak do základní sestavy se dostala zářijová posila Jakub Hora a v průběhu utkání nastoupil další nový hráč Lukáš Provod..

Slavia měla od začátku převahu. První šance (Škoda, Hovorka) ještě gólem neskončily. Ale v 19. minutě už se domácí fanoušci mohli radovat, Hušbauer šikovným dloubáčkem otevřel skóre - 1:0.
Sešívaní byli nadále pánem na hřišti. Další branku vsítili za jedenáct minutem, po Zeleného akci se trefil Coufal - 2:0.
Domácí mohli ještě do konce první půle zvýšit, ale Škoda zamířil jen do tyče a Stanciu pro změnu pálil do břevna.

I ve druhém poločase byla hostující obrana ve velké permanenci. Olayinka, Zelený a Tecl se ještě mezi střelce nezapsali, povedlo se to ale Provodovi, který po 12 minutách na hřišti překonal slováckého gólmana Porcala.

Slavia má nyní v čele tabulky náskok šesti bodů před Plzni. Avšak Západočeši mají ještěb před sebou zítřejší dohrávku s Jabloncem.

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Věděli jsme, jakým stylem Slovácko hraje, že je to hrozně pracovité mužstvo. Dobře napadá, dobře se chová po zisku míče. Věděli jsme, že vyhráli na Spartě i v Plzni. Jsou to takové zápasy, které jim svědčí. První půli jsme odehráli přesně tak, jak jsme chtěli. Měli jsme velkou kontrolu nad hrou, hráli jsme i rychle. Dali jsme dva góly a měli jsme spoustu dalších možností. V druhém poločase jsme měli i slabší pasáže, celkově byl ten poločas z naší strany takový studenější, neměl takovou údernost. Přidali jsme sice třetí gól, ale mohli jsme hrát podstatně líp. Celkově jsme ale spokojeni. Máme tři body, dali jsme tři góly, žádný nedostali. Výkon byl diametrálně odlišný třeba oproti Opavě."

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Věděli jsme, že jestliže chceme na Slavii uspět, musí těch 11 hráčů podat minimálně standardní nebo spíš nadstandardní výkon. Bohužel se nám to nepodařilo. První poločas byl z hlediska ofenzivy i defenzivy z naší strany hodně špatný, prohospodařili jsme ho. Hráli jsme alibisticky směrem dopředu, bez pohybu, bez nabídky. Jestliže chceme uspět na Slavii, musíte mít stoprocentní defenzivu. Bohužel jsme před inkasovanými góly udělali hrubé chyby. První gól po dlouhém autu, druhý gól snad ani nebudu komentovat. To byl asi zlomový moment. Na Slavii se hraje velmi těžko, když prohráváte 0:2. Druhý poločas jsme se trochu zlepšili, trošku jsme hráli s balonem. Ale Slavia měla zápas pod kontrolou, dohrála to do stavu 3:0 a zaslouženě vyhrála. Je třeba říct, že má obrovskou kvalitu a je jinde než všechny ostatní týmy tady."

Branky: 19. Hušbauer, 30. Coufal, 78. Provod. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Kříž - Královec (video). ŽK: Hovorka - Petržela, Hofmann, Reinberk. Diváci: 14 789.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Zelený - Traoré - Hora, Stanciu (79. Van Buren), Hušbauer, Olayinka (69. Provod) - Škoda (75. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Slovácko: Porcal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Šimko (57. Divíšek) - Havlík, Daníček - Petržela (76. Hellebrand), Sadílek, Kalabiška (71. Šašinka) - Zajíc. Trenér: Svědík.